Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zpět na vítěznou vlnu! Votroci se představí v Olomouci

10. 2. 2023

page.Name
Votroci se v neděli v rámci 19. kola F:L představí na Andrově stadionu – domově SK Sigmy Olomouc. Hanáci mají stejně bodů jako tým Miroslava Koubka, avšak lepší skóre je řadí v tabulce o místo před Hradec. Čas výkopu je naplánován na 15:00, dokáží se Votroci vrátit na vítěznou vlnu?

Asistent trenéra Hejkal v preview na webu fchk.cz upozorňoval především na propracovanou obranu týmu Václava Jílka. Stoperské trojici šéfuje velezkušený Vít Beneš, na pozici levého wingbeka operuje reprezentant Ondřej Zmrzlý, doplněný o talentovaného Jakuba Pokorného. Šestadvacetiletý rodák ze Znojma má na Hradec čerstvé vzpomínky. Pod Lízátky působil v sezoně 2018/19 a připsal si 16 soutěžních startů.

„Neustále si říkáme, že nesmíme vytvářet standardní situace pro soupeře. První gól s Bohemkou byl po naprosto zbytečné standardce, v Plzni jsme inkasovali z rohového kopu. V tomto ohledu si chceme pohlídat také začátek utkání, je to alfa a omega našeho výkonu,“ uvádí pro web fchk.cz asistent trenéra Hejkal

Pravá ruka Miroslava Koubka taktéž hovořila o standardních situacích, které Votroky v posledních utkáních zlobily.

„Směrem dozadu pracují velice dobře. Přesto bych neřekl, že je jejich defenziva výjimečnější než jiné. Ale mají to slušně poskládané, skvěle se zajišťují a takticky to mají důkladně promyšlené,“ pokračuje Stanislav Hejkal.

Největší útočnou sílu představuje duo Chytil-Růsek. Druhý jmenovaný hraje ve výborné formě a s Chytilem se skvěle doplňuje. Ačkoliv to vypadá, že Chytilova přestupová sága do Slavie se potáhne až do konce přestupového období, proti Hradci by měl tento nadějný útočník nastoupit.

„Nebude to jen o něm, ve velice dobré formě hraje také Růsek. Mužstvo Olomouci má velkou ofenzivní sílu. Tihle dva útočníci jsou totiž opravdu výborní. Myslím si, že Chytil chce navíc ukázat Slavii, že do ní patří, díky čemuž je ještě o něco nebezpečnější,“ dodal na adresu olomouckého dua Stanislav Hejkal.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Melánie Moníková, Petr Šatalík
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz