Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Hradec má posilu na pravý kraj zálohy. Z Dynama přichází Čmelík

6. 9. 2023

page.Name
Fotbalisty Hradce Králové posílil slovenský záložník Lukáš Čmelík, který přestoupil z Českých Budějovic. Na východě Čech podepsal dvouletou smlouvu s opcí. Votroci to uvedli na svém webu. Rychlonohý záložník nebo křídelní bek byl v minulé sezóně v barvách Dynama velmi produktivní, ve 25 zápasech zapsal pět gólů a tři asistence.

„Po odchodu Adama Gabriela jsme cítili, že je třeba přivést posilu na pravý kraj zálohy. Ke konci přestupového období je samozřejmě složité někoho vytipovat a získat. Řešili jsme i další varianty, ale když se naskytla možnost přivést Lukáše Čmelíka z Budějovic, tak jsme napnuli všechny síly k tomu, abychom tento pro mě v pozitivním smyslu překvapivý přestup dotáhli,“ přiznává sportovní ředitel Votroků Jiří Sabou.

Kromě Budějovic působil 27letý záložník na ligové scéně i v Karviné. „Přichází k nám ligou prověřený hráč, který je směrem do ofenzivy nadstandardní, Lukáš má kvalitní centr, je skvěle rychlostně disponovaný a umí jeden na jednoho. Koneckonců i v utkání s námi připravil Budějovicím dvě tutovky v úvodu zápasu, což dokládá jeho kvality. Podepsali jsme s ním smlouvu na dva roky s následnou opcí,“ pokračuje Sabou.

 

Matěj Holaň, fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz