Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Vstříc prostřední skupině. Votroci si ji mohou zajistit už zítra v Liberci

20. 4. 2024

page.Name
Hradečtí fotbalisté se po třech výhrách v řadě chystají na předposlední zápas základní části Fortuna ligy v Liberci. Ten začne zítra v 15 hodin na Stadionu U Nisy a půjde o hodně. Východočeši si v případě pozitivního výsledku mohou zajistit účast ve prostřední nadstavbové skupině, která nabízí play-off o předkolo Evropské konferenční ligy. Favority ovšem Votroci v zítřejším duelu nebudou, domácí jsou i přes kolísavou formu doma jedním z nejsilnějších týmů v lize.

Votroci jedou na jarní vítězné vlně. Naposledy to odskákalo Slovácko, které na východě Čech neskórovalo a muselo se před výběrem Davida Horejše po rozhodující brance Harazima sklonit.

„Jsme spokojení s tím, že jsme ze tří utkání udělali devět bodů. Především nás ale těší způsob, kterým jsme posledního vítězství dosáhli. Byl to takový systémový boj – taktické šachy. My jsme ale postupně utahovali šrouby. Věděli jsme, co chceme hrát a naše převaha se stupňovala,“ zavzpomínal na duel s moravským celkem asistent trenéra Horejše Stanislav Hejkal.

Do konce základní části soutěže nyní zbývají dva zápasy, ve kterých Votroci vyzvou velmi těžké soupeře. V posledním kole je čeká doma Slavia, zítra hraje Hradec v Liberci. Severočeši jsou na domácím stadionu velmi silní, ve 14 zápasech si tým Luboše Kozla připsal 29 bodů. Lepší jsou pouze obě pražská „S“ a Plzeň, která má při lepším skóre stejnou bodovou bilanci jako Liberečtí.

„Liberec byl vždycky nepříjemný soupeř. Je dobře vedený i organizovaný, perfektně systémově svázaný. Mají velmi šikovné hráče a kvalitní standardní situace. Do zápasu navíc pokaždé přijdou i s něčím novým,“ představil zítřejšího soupeře Votroků Hejkal.

Severočeši v minulém kole klopýtli v Budějovicích, i tak se ovšem stále perou o první šestku. Nový majitel Liberce Ondřej Kania se netají tím, že jeho ambicí je návrat tradičního klubu do pohárové Evropy.

„Už teď se Liberec snaží protlačit do nejlepší šestky, takže o motivaci mají postaráno. My ale stále nemáme jistou prostřední nadstavbovou skupinu, proto musíme tenhle zápas vyhrát,“ myslí si záložník Samuel Dancák, který je jednou z klíčových postav jarního tažení Východočechů. A na koho by si podle něj měli dávat Hradečtí největší pozor?

„Kulenovič v poslední době herně povyrostl. Je to nepříjemný útočník, na kterého se musíme co nejlépe připravit. Ľubomíra Tuptu znám už od mládeže, takže o jeho kvalitách dobře vím. Sice mu to teď na jaře tolik nepadá, ale každý vidí, že ve hře Liberce je hodně důležitý. Je perfektní na míči, se kterým se umí otočit i ve středu hřiště. Zároveň je hodně produktivní, má výbornou střelu, takže si na něj musíme dát velký pozor,“ uzavřel 26letý středopolař.

 

Matěj Holaň, citace: fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz