Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Gólman Bajza v Hradci pokračovat nebude, tým odletí do Turecka bez něj

24. 1. 2024

page.Name
Hradecký fotbalový klub dnes odpoledne vydal poměrně překvapivou zprávu. V týmu končí brankářská jednička Pavol Bajza, s týmem na přípravu do Turecka neodletí. Slovenský gólman odchytal na podzim všech 19 ligových zápasů Votroků, další starty v černobílém dresu už však nepřídá. „Pavolovi jsme dali povolení k tomu, aby si hledal nové angažmá. Zatím se bude dočasně připravovat s B-týmem,“ okomentoval situaci okolo zkušeného brankáře sportovní ředitel Votroků Jiří Sabou.

Hradec dnes na svém webu oznámil odchod 32leté brankářské jedničky Pavola Bajzy. Slovenský gólman pod Bílou věž přišel v létě 2022, celkem naskočil do 31 ligových klání. „Pavol u nás odvedl dobré služby, za které mu děkujeme. V létě mu ale končí smlouva a my došli k závěru, že ji dál prodlužovat nebudeme. Vše jsme pečlivě zvážili a po návratu z Malty se rozhodli vše urychlit,“ vysvětluje Sabou.

Co stojí za náhlým odchodem Bajzy, který byl na podzim jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi? Podle serveru iSport.cz se měl brankář ostře vymezit proti tréninkovým metodám současného trenéra Václava Kotala. Navíc si měl dle iSportu hledat v době stále platné smlouvy nové angažmá, aniž by o tom informoval vedení klubu.

Bajzovo místo na soustředění v Turecku zaujme 31letý Milan Knobloch. Ten je po konci ve Zlatých Moravcích momentálně bez angažmá. Knobloch má i ligové zkušenosti, za Slovan Liberec odchytal v nejvyšší soutěži 49 utkání. V dresu Severočechů si připsal i jeden start v Evropské lize. „S mužstvem odletí na soustředění do Turecka Milan Knobloch, který má vztah k východočeskému regionu, za klub již nastupoval v mládežnických kategoriích. O formě jeho působení v FC Hradec Králové ještě budeme jednat,“ představil novou akvizici Východočechů Sabou.

Uloví Votroci Vaclíka?

Podle iSportu měl Hradec kontaktovat hvězdného brankáře Tomáše Vaclíka, který si také hledá nový klub. Vítěz Evropské ligy z roku 2020 je po nepovedené štaci v Americe s New England Revolution zpět v Čechách, nicméně preferuje nabídku ze zahraničí. Votroci o bývalou reprezentační jedničku údajně projevili velký zájem. Vaclík by pod Bílou věž mohl zavítat, pokud by ho žádná ze zahraničních nabídek nepřesvědčila.

Server iSport.cz psal i o prodlužování smluv v kádru Votroků. Dohodnuto by mělo být prodloužení smlouvy Jakuba Kučery, naopak nejasná je situace okolo Petra Kodeše. Smlouva končí 27letému záložníkovi letos v létě a na nové se s klubem zatím nedohodl. Současný kapitán týmu Václava Kotala se tak možná v letním přestupovém období přesune do nového působiště.

Votroky by měl v následujících dnech posílit 20letý obránce Karel Spáčil, který v současné době hájí barvy Prostějova. Je pravděpodobné, že by se mohlo jednat o výměnu za Ondřeje Ševčíka, jehož odchod na Hanou oznámil klub dnes v dopoledních hodinách.

Kádr pro soustředění v Turecku

Votroci v článku na svém webu k soupisce dodávají, že by se k týmu měl připojit v průběhu soustředění ještě jeden hráč. Zda půjde o mladičkého Spáčila či jinou posilu, se dozvíme v příštích dnech. Hradečtí mají naplánované v rámci soustředění dvě utkání, první z nich odehrají už v sobotu s Oboloněm Kyjev. Druhým soupeřem Východočechů bude Makedonský celek KF Gostivar, oba týmy se utkají příští středu.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz