Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Votroci vyrazí na Hanou. Oplatí Sigmě porážku z podzimu?

16. 2. 2024

page.Name
Královéhradečtí fotbalisté mají před sebou druhý zápas jarní části Fortuna ligy. Zítra od 15 hodin vyzvou Votroci Sigmu Olomouc na jejím hřišti. Podzimní měření sil obou celků vyznělo lépe pro tým Václava Jílka. Hanáci se stali vůbec prvním týmem, který si z nové Malšovické arény odvezl všechny tři body. Hradečtí tak budou mít svým zítřejším soupeřům co oplácet. Jelikož se Sigmě ani Votrokům se úvodní zápas příliš nevydařil, v sázce bude opravdu mnoho.

Votroci za sebou mají úvodní zápas jarní části Fortuna ligy, ve kterém remizovali v dramatickém závěru s Bohemians 2:2. Východočeši si zdánlivě kráčeli pro překvapivě snadné vítězství proti čtvrtému nejlepšímu celku loňského ročníku, nakonec se však jejich naděje na tři body rozplynuly díky dvěma přesným zásahům žolíka Shejbala.

„Výsledek vnímám jako ztrátu dvou bodů. Utkání jsme měli rozehrané přesně tak, jak jsme chtěli. Vypracovali jsme si dvoubrankové vedení, které mužstvo v domácím prostředí prostě musí udržet. Bohužel se nám to nestalo poprvé, jde o opakující se záležitost. Musíme se na ty obdržené branky v závěrech zápasů zaměřit a něco s nimi dělat. Kdybychom několik z těch utkání zvládli, tak jsme teď v úplně jiné situaci,“ řekl pro klubový web o utkání s Bohemkou asistent trenéra Votroků Stanislav Hejkal.

V přípravě Votroci se Sigmou remizovali

Nyní míří Hradečtí na Hanou, kde od zítřejších 15 hodin vyzvou Sigmu Olomouc. První měření sil mezi oběma celky v této ligové sezóně dopadlo lépe pro Hanáky, kteří se stali prvním týmem, jemuž se podařilo odjet z nové Malšovické arény se třemi body. V podzimním zápase pod lízátky se nejprve ve 13. minutě prosadil Ladislav Krejčí, ještě do poločasu však vyrovnal Zmrzlý. Ve druhém poločase Sigma dominovala a po gólech Vodháněla a Juliše si odvezla zasloužené vítězství.

Poslední utkání mezi dvěma tradičními kluby se odehrálo v zimní přípravě. Zápas Tipsport Malta Cupu skončil remízou 1:1. „Zápas s Olomoucí bude podobný tomu s Bohemkou v tom ohledu, že jsme se Sigmou také strávili část soustředění, takže toho o sobě vzájemně víme dost. Na Maltě jsme proti sobě hráli, hodně jsme se potkávali, protože jsme bydleli na stejném hotelu,“ připomněl Hejkal.

Favoritem jsou Hanáci

Bookmakeři favorizují Sigmu. A to i přes to, že svěřenci Václava Jílka první jarní zápas nezvládli, když v Liberci padli 0:2. Olomouc bude chtít napravit porážku z Liberce, tím spíš, že tentokrát bude hrát v domácím prostředí. Pro oba týmy to bude hodně důležitý zápas, my se na něj musíme poctivě připravit a soustředit se především na náš vlastní výkon,“ naznačil obránce Votroků Štěpán Harazim.

Pro Votroky bude zisk bodů důležitý i vzhledem k tomu, že soupeři pod nimi začali jaro velmi silně, a tak je pro tým Václava Kotala na čase se ohlížet i za sebe. To Sigma má příjemnější starosti, bojuje v horních patrech tabulky o účast ve skupině o titul. Česká liga ovšem hned v prvním týdnu jarní části ukázala, jak umí být nepředvídatelná a nečitelná. Zápas na Andrově stadionu tak může dopadnout opravdu jakkoliv.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz