Středa

4. srpna 2021

Nyní

18°

Zítra

16°

Svátek má

I druhá výpověď útočníkovi Žejdlovi je podle smírčí komise neplatná

17. 6. 2020

page.Name
Smírčí komise hokejového svazu rozhodla, že i druhá výpověď, kterou dostal hokejový útočník Lukáš Žejdl v Mountfieldu HK po vypuknutí pandemie koronaviru, je neplatná. Extraliga byla v první polovině března ukončena. Některé kluby využily bod v hráčské smlouvě, kde stojí, že mohou kontrakt vypovědět z důvodu zásahu vyšší moci či přerušení ligy.

U Žejdla smírčí komise v dubnu rozhodla, že je výpověď neplatná, ale Mountfield HK mu kontakt vzápětí vypověděl znovu. „Druhá výpověď se lišila pouze zdůvodněním. Ani v tomto případě však nebylo dostatečné a smírčí komise vyhověla našemu podnětu o vyslovení její neplatnosti,“ uvedl Libor Zbořil, prezident České asociace hokejistů (CAIHP).

„Já jsem ten výsledek ještě neviděl, ale v obou případech bylo zdůvodnění stejné. Ale já už se nedivím, co můžeme od pana Zbořila čekat,“ reagoval právník hradeckého klubu David Jaroš pro iDNES.cz. Podle serveru upravila asociace CAIHP předchozí vyjádření v tom smyslu, že se Hradec odvolal opět na princip vyšší moci kvůli koronaviru.

Rozdíl je ale v tom, že první výpověď patřila časovým rámcem do předčasně ukončené extraligové sezony, kdežto ta druhá už platí v ročníku 2020/21. „Obě výpovědi se odvolávaly na vyšší moc. K tomu klub přidal to, že zástupci hráče neakceptovali kompromisní řešení, což bylo nepravdivé tvrzení, a to asociace rozporovala," řekl Zbořil.

V Hradci Králové se stejný způsobem jako se Žejdlem rozloučili po předčasném ukončení sezony i s obránci Oskarsem Cibulskisem, Oscarem Eklundem, Tomášem Linhartem a Petrem Šidlíkem. Na CAIHP se obrátili i Šidlík a Eklund. Eklundův případ smírčí komise řeší a u Šidlíka rozhodla před dvěma měsíci stejně jako u Žejdla o neplatnosti výpovědi. Podle CAIHP se klub následně dohodl se Šidlíkem na řádném vypořádání platné smlouvy a hráč přistoupil na poměrné snížení finančních odměn.

U Žejdla se podle Zbořila snažila najít CAIHP s Hradcem Králové před smírčím řízením i v jeho průběhu kompromis. „U jednacího stolu jsme se s Mountfieldem chtěli dohodnout obdobně jako v případě Vojtěcha Poláka s Karlovými Vary. Bohužel jsme nenašli řešení vyhovující oběma stranám, a tak musela rozhodnout smírčí komise,“ prohlásil Zbořil, s tím, že je otázkou, zda tímto celá záležitost končí. „Je na hradeckém klubu, jak se nyní zachová. Z rozhodnutí smírčí komise plyne, že smlouva nebyla vypovězena, tudíž musí klub dostát svým závazkům,“ dodal prezident CAIHP.

jip gi
ČTK
Foto: mountfieldhk.cz