Pátek

16. dubna 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Hokejový útočník Matěj Chalupa předčasně skončil v Hradci Králové

24. 11. 2020

page.Name
Hokejový útočník Matěj Chalupa už nebude hrát za extraligový Hradec Králové. Východočechům pomáhal před odloženým startem nadcházejícího ročníku NHL. Klub informoval o ukončení spolupráce na svém webu.

„Vedení klubu se domluvilo s Matějem Chalupou ještě před jeho odjezdem do Ameriky na ukončení působení v týmu. Větší prostor v zápasech budou dostávat kmenoví hráči Mountfieldu HK,“ stojí na webu. Dvaadvacetiletý Chalupa, jenž na konci května uzavřel dvouletou smlouvu s Chicagem, dostal od Blackhawks svolení pokračovat prozatím v Hradci Králové, kde odehrál předchozí dvě sezony.

Zkraje sezony se však trenérům v čele s Vladimírem Růžičkou starším nevešel do sestavy. „Nepotkal jsem se s ideální formou. Postupem času jsem se do toho dostával, ale mimo sestavu jsem byl oprávněně,“ přiznal Chalupa po svém prvním startu v sezoně 11. listopadu. Tak dlouho si musel pražský rodák počkat i kvůli koronavirové pauze, která extraligu zastavila. Od té doby nastoupil celkem do šesti zápasů a připsal si dvě asistence.

ČTK
Foto: Mountfield HK