Středa

27. září 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Útočník Chalupa: Jsem strašně rád, že mohu být zpátky v zápase

12. 11. 2020

page.Name
Prvního extraligového startu už jako hráč Chicaga se včera dočkal dvaadvacetiletý útočník Matěj Chalupa. Po dohrávce druhého extraligového kola měl důvod ke spokojenosti, neboť s hradeckým týmem Mountfield HK slavil výhru nad Vítkovicemi 3:2.

„Užil jsem si to. Dlouho jsem nehrál, ale postupem času jsem se do toho dostával. Čekal jsem na tu šanci dlouho i kvůli té nucené pauze, takže jsem strašně rád, že můžu být zpátky v zápase. Jsem samozřejmě také rád, že jsme vyhráli,“ řekl Chalupa v rozhovoru pro klubový web.

Pražský rodák koncem května uzavřel dvouletou smlouvu s vedením Blackhawks. Od tradičního klubu NHL dostal ale svolení působit před odloženým startem nadcházejícího ročníku NHL v dresu Mountfieldu. Nastoupil po dvou a půl měsících od posledního startu ještě v pohárovém utkání s Třincem v rámci letní přípravy. „Bylo to těžké, ale nějak jsem to vydržel, trénoval jsem a teď jsem zase zpátky. Tak snad už budu hrát i dál a budu se dál také zlepšovat,“ přál si Chalupa.

Kouč Vladimír Růžička ho zařadil do sestavy se spoluhráči Lukášem Cingelem a Radkem Smoleňákem, na něž je zvyklý. „S klukama jsem takhle hrál celou minulou sezonu, takže jsem strašně rád, že jsem mohl být zase s nimi. Nějakou šanci jsme tam také měli, snad jsem jim to nekazil,“ prohlásil Chalupa.

Východočeši vrátili Ostravanům dva dny starou porážku 1:2. Na ledě soupeře prohráli v pondělí poprvé v sezoně. „Soupeř dal dnes z jediné šance gól v první třetině, ale my jsme byli sebevědomější na puku a tlačili je, takže bylo jen otázkou času, kdy nám to tam padne,“ konstatoval útočník.

ČTK
Foto: Mountfield HK