Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vítězný dárek si Hradečtí nerozbalili, berou pouze bod

22. 12. 2020

page.Name
Ani ve druhém domácím zápase před Vánoci se hradečtí hokejisté neradovali z výhry. Proti Vítkovicím brali jenom bod, když celý zápas dotahovali ostravský celek. Kýženého srovnání na 2:2 se dočkali 50 sekund před koncem po trefě Petra Koukala, jenže druhý bod hostům zařídil v prodloužení Dominik Lakatoš.

Hradecký celek doznal do posledního předvánočního zápasu velkých změn, když v tomto zápase dostala prostor širší sestava. Místo Filipa Hronka, který se už pomalu připravuje na start NHL, naskočil do prvního obranného páru Jeremie Blain, v pozici sedmého beka se pak představil Jakub Váchal. V útoku mimo hru zůstali Jakub Orsava a Aleš Jergl, jejichž místo zaujali hráči z partnerského Kolína, a to Vojtěch Síla s Matějem Morongem. Do branky se pak postavil Štěpán Lukeš.

Vítkovice se v první třetině dostaly do vedení

Opatrný úvod rozčísla situace z konce šesté minuty, kdy se Vítkovicím nabídlo přečíslení 2 na 1, které se jal zakončovat Schleiss střelou z pravého kruhu. Střelu na delší tyč dokázal sice vytěsnit Lukeš ramenem, odražený kotouč ale poskakoval v brankovišti. Vznikl tak závar, ve kterém se nejrychleji zorientoval právě Jan Schleiss a zametl puk za Lukešova záda.

První třetina se jinak ale hrála ve velice slušném tempu, ani jeden tým ale nedokázal vytvořit zajímavou příležitost. Především vlivem oboustranných nepřesností ve finální fázi. Více ze hry ale měl o něco málo Hradec, domácí hledali cestu do pásma především přes nahození na vítkovickou branku, které v drtivé většině brankář Dolejš kryl, z čehož tak vznikala vhazování v útočném pásmu Hradce.

Největší šanci měli Lvi dvě minuty před koncem, neboť chybnou rozehrávku zachytil na modré Radek Smoleňák a pokusil se hostujícího brankáře prostřelit tvrdou střelou z nápřahu. Dolejš ale kapitánův pokus betonem vyrazil. Často přerušovaná první třetina pak už žádné vzrušení nenabídla, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 z pohledu Hradce.

I druhá třetina přinesla jednu branku, tentokrát na straně Hradce

Ani v prostřední části se to šancemi nehemžilo, naopak se i nadále hrálo v poměrně slušném tempu. První vzrušení směrem do útoku přišlo až po šesti minutách, kdy dostal Ryšavý parádní pas z červené čáry na modrou a jel nikým neatakován na branku, proti jeho pokusu ale Lukeš skvěle zasáhl betonem.

V čase 27:38 se skóre poprvé od šesté minuty zápasu měnilo. Zakázané uvolnění Vítkovic zapříčinilo buly v útočném pásmu Hradce, po kterém se dostal k tvrdé střele z pozice u domácí střídačky Richard Nedomlel. Jeho pokus zapadl přímo do protější šibenice a bylo tak srovnáno.

Od vyrovnávací branky se hrálo výlučně prakticky před vítkovickou kasou, nátlak ale dokázala hostující defenzíva ustát. Naopak mohli Ostravané jít do opětovného vedení z přesilové hry po vyloučení Nedomlela, slibné šance ale do gólů nedotáhli. Poslední slovo ve třetině měli však domácí, když v poslední minutě předvedl skvělou techniku Perret a dostal z těžké pozice kotouč až mezi kruhy na Cingela, který ale napálil jenom Dolejšovu hruď. Současně s odchodem hráčů do kabin došlo ještě k potyčce, po níž se vylučovalo po dvou hráčích na každé straně.

Hradecké srovnání 50 sekund před koncem přineslo prodloužení

Hradci se možnost na obrat naskytla v momentě, kdy dostal ve 45. minutě 91 sekund výhodné přesilové hry 5 na 3. Soubor okolo trenéra Růžičky si na to dokonce vzal oddechový čas, ale nedokázal se brankově prosadit. To platilo i o tečované střele Tršky těsně před polovinou periody, zde opět Lukeš podržel svůj tým.

Do vedení naopak šel tým z moravské části Ostravy v přesilové hře po vyloučení Filipa Pavlíka. Dominik Lakatoš nahrával do předbrankového prostoru na Lukáše Krenželoka, který se bleskově otočil a bekhendem zametl puk mezi betony Štěpána Lukeše.

Zápas se plynule přesunul až do posledních minut, kde už hráli Východočeši absolutní vabank. Na začátku 57. minuty mohl srovnat Kevin Klíma poté, co se zjevil sám před Dolejšem, toho však nedokázal překonat a trefil jenom jeho betony. Při přerušení hry 62 sekund před koncem odvolal trenérský štáb Hradce brankáře a jenom o 12 sekund později se mohl společně s celým týmem radovat! Petr Koukal byl na kruzích faulován, ale i přesto dokázal plácnout do kotouče a v pádu překonat vítkovického brankáře.

V prodloužení uzmul druhý bod pro Vítkovice Lakatoš

V prodloužení typického formátu 3 na 3 mohl rozhodnout po necelých dvou minutách Lukáš Cingel, jehož individuální akce ale brankou neskončila. Vyrovnanou hru tak rozsekl v čase 63:32 Dominik Lakatoš, který využil rozestoupení hradecké obrany a přesnou střelou z pravého kruhu na zadní tyč rozhodl o tom, že Vítkovičtí si připíší teprve druhou výhru z posledních 11 utkání – 2:3 po prodloužení.

Mountfield HK — HC Vítkovice Ridera 2:3 p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal – 6. Schleiss (Trška), 52. L. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese).
Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger.
Vyloučení: 5:5.
Bez využití.
Střely na branku: 36:18 (11:5, 10:3, 12:8 - 2:1).
Zblokované střely: 12:6.
Hity: 6:2.
Vhazování: 40:30.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Diváci: 0

Sestavy

Mountfield HK

Lukeš – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Jank, Váchal – Lev, Cingel, Kevin Klíma – Smoleňák, Koukal, Perret – Kelly Klíma, Zachar, Sklenář – Pilař, Morong, Síla

HC Vítkovice Ridera

Dolejš – Polák, Štencel, Trška, Gewiese, Koch, Kovář, Černý – Lakatoš, Hruška, Schleiss – Krenželok, Marosz, Dej – Kalus, Werbik, Mallet – Fridrich, Mikyska, Ryšavý

Tomáš Kalas
Foto: Mountfield HK