Neděle

1. srpna 2021

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Doma to nejde, hokejisté Mountfield HK budou trénovat na ledě v Německu

20. 10. 2020

page.Name
Vzhledem k tomu, že v současné době na českém území nemohou hokejové týmy na základě vládního rozhodnutí trénovat v krytých prostorách, přesunou se v závěru týdne extraligoví hokejisté Mountfield HK na soustředění na Boží Dar a na led budou jezdit do nedalekého německého městečka Schönheide.

„Všichni v klubu víme, že hráči potřebují na led. V rámci karantény jsme byli více než dva týdny bez něj, a to je dlouhá doba. Naší společnou snahou je sehnat takové tréninkové plochy, kde se hráči mohou připravovat na pokračování sezony,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Východočeši budou v Německu trénovat poprvé v pátek, další jednotky mají naplánované na sobotu a neděli. Tým bude bydlet v Česku a do Schönheide bude jezdit jen trénovat. „Měli jsme předjednanou například Dobříš, kde je nekrytý zimní stadion. Problém je však v tom, že se tam nedá nikde převléknout tak, abychom dodrželi veškerá nařízení. Neumím si představit, že by hráči dojížděli dvě a půl hodiny ve výstroji tam a poté zpocení zase zpátky. Proto jsme se v tuto chvíli rozhodli pro německou variantu,“ doplnil Kmoníček.

Hradečtí hokejisté byli v minulých dnech v karanténě. Do tréninku se vrátili v pondělí a nyní se připravují na suchu ve vnějších prostorách ČPP Arény. „Je to pro nás určitě dobrá zpráva, jsme za to rádi. Chtěli bychom poděkovat vedení klubu, že nám to umožnilo, protože tady se trénovat nedá. A jestli máme začít hrát extraligový hokej, tak hráči potřebují být na ledě. Bez tréninku najednou hrát nejde, kluci musí být připravení,“ řekl trenér Vladimír Růžička.

Víkendová příprava bude podle jeho slov náročná, tým bude trénovat i v posilovně. „Tréninky budou zaměřené hodně na bruslení a spolupráci. Tím, že bude během takto krátké doby pět jednotek na ledě, tak tam zapojíme i taktické věci, na kterých jsme pracovali do doby, než nám tady všechno zavřeli,“ dodal Růžička. Hokejisté Hradce Králové nejsou jediným týmem, který bude trénovat v zahraničí. Například Třinec jezdí do nedalekého Polska, o přípravě v Německu uvažuje i Litvínov. Oficiálně ji ale zatím nepotvrdil.

ČTK
Ilustrační foto: Mountfield HK