Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Hokejisté extraligového Mountfield HK jsou po testech na covid v karanténě

5. 10. 2020

page.Name
Testy na covid-19 mezi hráči hradeckého hokejového i realizačního týmu v pátek odhalily blíže nespecifikovaný počet nemocných. Klub o tom informoval v krátké tiskové zprávě na oficiálním webu s tím, že Mountfield HK je extraligovým týmem, který je v karanténě.

„Na základě výsledků testování nařídila Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje A-týmu Mountfieldu HK karanténu,“ potvrdili představitelé klubu. Východočeši oznámili možné problémy již ve středu, kdy zrušili plánovanou čtvrteční předehrávku 25. kola se Spartou s vysvětlením, že někteří hráči vykazují příznaky nachlazení.

Aktuálně má tým kouče Vladimíra Růžičky odložených pět utkání. Podle původních plánů měl ve čtvrtek hrát s Pardubicemi, dnes nenastoupí proti Litvínovu, v úterý je zrušená dohrávka 2. kola proti Vítkovicím, v pátek se nepředstaví na Spartě a v neděli nenastoupí proti Třinci.

V karanténě jsou vedle Hradce Králové v současné době rovněž hokejisté Zlína, Mladé Boleslavi, Třince, Karlových Varů, Pardubic a Litvínova. Na výsledky testů nyní čekají zástupci Olomouce a Liberce. Hradec Králové doposud v extralize odehrál pět zápasů a všechny vyhrál. V tabulce mu tak patří první místo.

rte nkr
ČTK
Ilustrační foto: Mountfield HK