Pondělí

21. června 2021

Nyní

24°

Zítra

25°

Svátek má

Kvůli prevenci se zítra neodehraje zápas hokejistů Hradce Králové a Plzně

30. 9. 2020

page.Name
Očekávaný předehrávaný zápas 25. kola hokejové extraligy mezi domácím Mounfieldem HK a týmem Plzně se zítra neodehraje. „Po úterním utkání na ledě Olomouce vykazují někteří hráči Mountfieldu HK příznaky nachlazení, o dalším postupu rozhodne podle vývoje situace klubový lékař, případně Krajská hygienická stanice," uvedli zástupci Hradce Králové.

Klub tuto skutečnost oznámil v krátké tiskové zprávě s dodatkem, že další informace nebude poskytovat. Je pravděpodobné, že hráči se nyní podrobí testu na koronavirus. Hradec Králové se měl podle původního rozpisu ve čtvrtek utkat s Pardubicemi, které jsou ale po pozitivních testech na covid-19 u některých hokejistů v karanténě. Východočeši se proto domluvili s Plzní na předehrávce 25. kola, nyní se ale zápas vrací do původního termínu a hrát se bude 6. prosince.

Vedle Pardubic jsou v současnosti v karanténě i Třinec, Litvínov a Karlovy Vary. Na výsledky testů čekají v Mladé Boleslavi. Po vynucené přestávce se tento týden do programu soutěže zapojí Vítkovice a teoreticky mohou začít hrát i hokejisté Brna, kteří se do tréninku vrátili v úterý. Kometa ale podle původního rozpisu měla v pátek hrát s Karlovými Vary, nedělní duel se Zlínem byl již s předstihem přeložen na úterý 6. října.

rte gi
ČTK
Ilustrační foto: Mountfield HK