Pátek

31. března 2023

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Kouč Vladimír Růžička končí v Hradci, k týmu se vrací Tomáš Martinec

30. 3. 2021

page.Name
V rozhovoru na webu hradeckého hokejového klubu Mountfield HK kouč extraligového týmu Vladimír Růžička na otázku Jak vidíte svoji budoucnost v Hradci Králové? prozradil, že zatím neví. „V úterý mám sezení s prezidentem klubu Miroslavem Schönem. To se dnes stalo a Růžička v Hradci končí.

Očekávanou změnu potvrdil pro web iSport.cz předseda představenstva východočeského klubu Miroslav Schön. „Šlo o jednomyslné rozhodnutí,“ uvedl po jednání klubového vedení. Na střídačku se vrací předchůdce Růžičky, kterému navíc po sezóně končí smlouva, Tomáš Martinec.

Sedmapadesátiletý kouč přišel do Hradce Králové v říjnu 2019, kdy doplnil Martince a utvořil s ním oficiálně rovnocennou dvojici hlavních trenérů. Pro aktuální sezonu bývalý reprezentační trenér převzal tým sám, nepodařilo se mu však splnit cíl v podobě postupu minimálně do semifinále. Mountfield skončil v základní části šestý, v předkole play off porazil Litvínov, ale ve čtvrtfinále nestačil na Liberec a prohrál hladce 0:4 na zápasy.

„Úkol byl jasný – dostat se do semifinále. Pro nás sezóna skončila už ve čtvrtfinále, takže jsem úkol nesplnil. Každopádně jsem rád, že jsem mohl pracovat v klubu, jakým je Mountfield HK,“ sdělil ve zmíněném rozhovoru Růžička a omluvil se fanoušků, že tým nesplnil cíl a nedostal se do semifinále.

„Sezóna bohužel nedopadla podle našich představ, proto se představenstvo klubu jednomyslně shodlo na tom, že Vladimír Růžička u týmu pokračovat nebude. Tímto bych chtěl Vláďovi a jeho asistentům poděkovat za práci, kterou pro klub odvedli. Do dalších profesních let přeju všem hodně štěstí,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

„Zároveň všem děkujeme za podporu, moc si vážíme vzkazů na dálku, které jste nám posílali. Fanoušci jsou na stadionech velmi důležití a mrzí nás, že tady nemohli být. Nemohli se dostat na stadion, ale podporu jsme cítili, za což jim patří ještě jednou velké díky,“ dodal odcházející kouč.

Sedmačtyřicetiletý Martinec zatím spojil celou svou trenérskou kariéru s Hradcem Králové, vedl mládež, působil jako asistent generálního manažera a v sezoně 2015/16 byl poprvé i asistentem hlavního trenéra u A týmu. Postupně spolupracoval s Peterem Draisaitlem, Vladimírem Kýhosem a Václavem Sýkorou. V roce 2018 byl oficiálně jmenován hlavním koučem, na začátku další sezony jej doplnil Růžička. V tomto ročníku byl šéftrenérem sportovního centra mládeže a vedle toho i asistentem u reprezentačního výběru do 18 let.

Podle šéfredaktora klubu Jana Vavřiny v současné době probíhá výběr asistentů, který mají na starost sám staronový hlavní trenér a generální manažer Aleš Kmoníček. „Máme představu, že by realizační tým působil v širším složení. Budeme ještě více spolupracovat s Kolínem a chceme, aby se jedna osoba této činnosti věnovala intenzivněji. Propojení by mělo být také s hradeckou juniorkou, čímž vznikne pomyslný trojúhelník A-tým – Kolín – junioři, aby byl přechod mladých hráčů do seniorského hokeje co nejplynulejší. S ostatními členy realizačního týmu panuje spokojenost a chtěli bychom, aby zůstal celý pohromadě. Jednání s nimi však budou teprve probíhat,“ dodal Kmoníček.

(hyš-čtk)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Mountfield HK