Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Na čtvrtfinále do Liberce! Uspějí hradečtí Lvi alespoň v jednom zápase?

17. 3. 2021

page.Name
Hradecký hokejový tým Mountfield HK úspěšně zvládnul předkolo nejvyšší hokejové soutěže a nyní Lvy čeká další série, tentokrát ta čtvrtfinálová! Vydají se do Liberce, kde se utkají s domácími Bílými Tygry. Dojde tak na tradiční souboj šelem. První souboj třaskavé série má vhazování naplánováno zítra v 19 hodin, utkání se bude hrát pod dozorem kamer O2 TV Sport.

Prognózy expertů o vyrovnané sérii se nenaplnily a na prodloužení série nakonec ani nedošlo. Hradec postoupil přes Litvínov hladce poměrem 3:0 na zápasy a hlavní kouč Vladimír Růžička mohl být spokojen. „Bylo to lepší než v základní části, kde si nemyslím, že to bylo úplně stoprocentní. V téhle sérii ukázalo mužstvo velkou sílu a podporu od výborného brankáře,“ chválí svůj tým, který si postup definitivně zajistil po výhře 5:1 ve třetím souboji.

V napěchovaném programu není příliš času na odpočinek, mezi posledním zápasem předkola a prvním čtvrtfinálovým utkáním jsou čtyři dny. Odpočinek byl jenom jednodenní, jinak dále pokračovaly rozbory a přípravy na Liberec, neboť víme, že nás čeká velmi silný soupeř,“ přibližuje program před čtvrtfinále s těžkým soupeřem zkušený kouč. Hradečtí jeli do Liberce dnes odpoledne. „Máme tam přípravu a trénink, po pátečním souboji se vracíme domů a hrajeme opět v pondělí a úterý,“ popisuje plán týmu Růžička.

Oproti předkolu musí tým k postupu do semifinále vyhrát o jeden zápas více, v krajním případě se mohou oba celky postavit proti sobě až sedmkrát. Jaký stav série by si při návratu domů přál hradecký kouč s ohromnými zkušenostmi hokejovými i trenérskými? „Jak se hraje na čtyři vítězná utkání, tak vždy je velmi důležité uhrát jeden zápas na ledě soupeře. To je i naše přání, aby ta série mohla pokračovat dále.“

Ve vyřazovacím pavouku připadne Lvům Liberec, se kterým byly k vidění vždy souboje plné emocí a velmi solidního hokeje. Poslední play off sérii se Severočechy podstoupil Hradec v sezóně 2017/18, kdy dokázal v sedmém utkání na domácím ledě vyhrát 2:1 a postoupit mezi poslední čtyřku. I tentokrát vyzdvihuje šéf hradecké střídačky útočné kvality Tygrů.

„Liberec má silný útok, umí dávat branky a mají hráče s výbornou koncovkou. Tohle si musíme všechno pohlídat, je to silné mužstvo. Na druhou stranu se nemůžeme koukat kolem sebe, v první čtyřce jsou silní všichni,“ podotýká trenér s tím, že v play off už není snadného soupeře.

Dá se očekávat, že Mountfield zvolí velmi podobnou taktiku, kterou úspěšně praktikoval proti Litvínovu. Jak však ale kapitán zlatého výběru z Nagana sděluje, taktika se bude odvíjet od celého průběhu série. „Nechci odkrývat, co budeme hrát, ale velmi záleží na vývoji série. Systémové změny ve hře však mohou přijít,“ drží příznivce hradeckého hokeje v menším napětí Růžička.

Liberec si po slabším startu zajistil čtvrtfinále

I když Liberec nezahájil ročník vůbec špatně, konec podzimu se mu výsledkově vůbec nedařil. Vše vyvrcholilo zápasem 25. kola, kdy na domácím ledě padl se Zlínem 2:4. To z devíti posledních zápasů prohrál ten sedmý, vedení klubu však dalo realizačnímu týmu důvěru a Tygři se zvedli bleskovým způsobem.

Za úvodních 18 zápasů sice nasbírali celkem 10 proher, což však byla stejná porce, jako ve zbývajících 34 utkáních během základní části! Definitivní jistotu čtvrtfinále však šelmy získaly až v posledním kole, když vyhrály v Ostravě 4:1 a o dva body tak předčily pátou Plzeň.Současná vzájemná zápasová bilance se přiklání na stranu Liberce, který z posledních deseti vzájemných soubojů dovolil Lvům jenom třikrát vyhrát. Poslední výhru zaznamenali Východočeši 27. září letošního ročníku hned ve druhém kole, a to 4:3 po nájezdech. Ve zbylých třech soubojích sezóny brali výhru Severočeši. Hradec dokázal uzmout jenom jediný bod na domácím ledě, když prohrál 2:3 v nájezdech. Více o čtvrtfinálovém soupeři pro Hradec se dočtete v tomto článku.

Přepněte do módu play off i vy!

S nadcházejícími vyřazovacími boji si hradecký klub připravil pro fanoušky marketingové aktivity, z nichž jedna může být na stadionu dokonce vidět! Jedná se o videovzkazy, které se mohou objevit na kostce přímo během utkání. Navíc se kreativita cení, nejlepší videa totiž budou oceněna, lze vyhrát hranou hokejku s podpisy, NHL21 na herní konzole nebo podepsaný dres. A není to jediná akce, pokračuje také Skóruj pro..., nebo se ve čtvrtek od 18. hodin bude vysílat Lví magazín! Více se dočtete zde.

Sestavy z minulého utkání

Trenéři: Patrik Augusta – Jiří Kudrna

Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Kunst – Birner, A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek, D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík.

Trenéři: Vladimír Růžička – David Kočí, Daniel Branda

Mazanec – Nedomlel, Blain, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Graňák – Kelly Klíma, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, M. Zachar – R. Pilař, Koukal, Smoleňák – J. Veselý.

Tomáš Kalas
Foto: Mountfield HK