Čtvrtek

29. července 2021

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Mountfield Hradec Králové vítá nové posily! Týmu pomohou zahraniční hráči

13. 7. 2021 Autor: Foto: Facebook Mountfield HK

page.Name
Hradecký hokejový klub vždy rád využíval zahraniční hráče a jinak tomu nebude ani v následující sezóně. Po otevření přestupového trhu se vedení klubu Mountfield Hradec Králové vydalo na lov a už v květnu oznámilo příchod Henriho Kiviaha, Graema McCormacka a Christopha Lalancetta. Teď se k nim připojí i další dva útočníci.

Henri Kiviah je novou brankářskou posilou. Dlouho působil ve Finsku, které je jeho rodištěm. Zkušenosti má ale třeba i ze slovenské extraligy. „Henriho jsme dlouhodobě sledovali, byli jsme se na něho i několikrát podívat a navíc jsme dostali skvělé reference od skautů i trenérů působících ve slovenské extralize. Myslíme si, že vytvoříme kvalitní brankářské duo. Máme to předběžně nastavené tak, že bude chytat gólman s aktuálně nejlepší formu,“ představuje generální manažer Aleš Kmoníček první změnu v kádru.

Ze Slovenska k nám zamíří i kanadský obránce Graeme McCormack. Ten se Mountfieldu upsal na jeden rok s následnou opcí. „Graeme je univerzální obránce, který umí výborně podpořit ofenzívu a navíc je fyzicky skvěle připravený. Sledovali jsme několik obránců ve slovenské a rakouské nejvyšší soutěži a Graeme se nám z nich líbil nejvíce,“ říká Kmoníček.

Útok po odchodu Pavlíka, Zachara a Sklenáře doplní šestadvacetiletý Christophe Lalancette, kanadský centr, který uplynulé dva roky bodoval v Michalovcích. „Christophe je hráč, který nás zaujal svým dobrým pohybem a ofenzivními dovednostmi. Svým bruslením by měl zapadnout do herního stylu, který chtějí naši trenéři praktikovat,“ říká Aleš Kmoníček a dodává, že útok ještě bude potřeba posílit. 

A to se Hradci povedlo nyní. Do královského města už přicestovali útočníci Ahti Oksanen a Patrik Lamper.

Ahti Oksanen působil pět let v zámoří a další čtyři sezóny ve své domovině ve Finsku. Za sebou má i start v KHL v dresu Jokeritu. „Delší dobu jsme chtěli získat zkušeného, silného a produktivního útočníka, což se nám angažováním Ahtiho povedlo. Pevně věřím, že naváže na svoji velmi dobrou produktivitu v předchozích sezónách a stane se jedním z klíčových hráčů našeho mužstva,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček na konto osmadvacetiletého a 191 centimetrů vysokého útočníka.

Útočné řady posílí na den stejně starý Patrik Lamper, který působí celou svou kariéru na Slovensku v dresu Beranů nebo bratislavského Slovanu v KHL.

Poslední novinkou v útoku bude Colton Hargrove, který podepsal také jednoletou smlouvu s následnou opcí. „Colton je hráč v nejlepším hokejovém věku, kterého jsme dlouhodobě sledovali. Jako útočník je silný v osobních soubojích, hlavně v předbrankovém prostoru. Věřím, že pro náš tým bude posilou,“ říká hlavní trenér týmu Tomáš Martinec. 

Hráči vyjedou s týmem na led už 19. července, kdy Mountifeldu Hradec Králové začíná předsoutěžní příprava.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz