Pondělí

5. června 2023

Nyní

22°

Zítra

20°

Svátek má

Blain po debaklu: Bylo to špatné. Zápas musíme zahodit, nabádá Lev

27. 11. 2021

page.Name
Hokejisté Hradce Králové se sbírali z tvrdé facky, jak páteční porážku 3:8 se Spartou označil trenér Tomáš Martinec. „Bylo to špatné," přiznal obránce Jérémie Blain. Na nějaké dlouhé rozjímání ale hráči Mountfieldu moc času neměli. Už v neděli vyrazí na led Komety Brno k utkání 27. kola extraligy. „Osobně bych zápas se Spartou zahodil, maximálně si rozebrat chyby a jít dál,“ nabádá zkušený útočník Jakub Lev.

Byl to zápas, jaký už potkal i ty nejlepší týmy. Hrajete, snažíte se, ale soupeř střílí góly. To, co vás zdobilo, se najednou rozpadne. Hradečtí hokejisté krátce poté, co vytvořili svůj rekord v nejvyšší soutěži za osm výher v řadě, dostali tvrdou lekci. A nemuselo zůstat jen u výsledku 3:8, sparťané mohli v utkání 26. kola extraligy přidat i další góly.

„Oni byli dobří. My jsme hráli ho*no,“ nehledal výmluvy kanadský obránce Jérémie Blain v rozhovoru pro klubový web Mountfieldu.

 „Bylo to fakt špatné. Už od prvních minut jsme nestačili, neměli jsme tempo, vůbec jsme neotáčeli hru. Zkrátka jsme nedělali správná rozhodnutí,“ pokračoval devětadvacetiletý rodák z města Longueuil v provincii Québec, který do Hradce přišel loni v květnu právě ze Sparty.

Za Pražany zazářil Filip Chlapík, autor hattricku a dvou asistencí. „Do Hradce jsme přijeli vyhrát. Všichni kluci dali do zápasu maximum. Osm gólů je pro nás třešnička na dortu, skvělý výkon. Doufám, že jsme si nevystříleli všechny náboje,“ usmál se Chlapík.

I po jeho řádění měli v Hradci, o čem přemýšlet. „Byl to první zápas, ve kterém jsme byli špatní od začátku až do konce, ale tohle se stává i nejlepším týmům,“ uvedl Jérémie Blain, který před utkáním se Spartou podepsal v Hradci nový dvouletý kontrakt.

Na východě Čech se mu líbí. „Máme skvělou partu, od trenérů přes realizační tým. V kabině je velká sranda. Hradec je krásné město, organizace je také skvělá,“ vysvětlil důvody, proč se rozhodl v Mountfieldu pokračovat.

Samozřejmě i Blaina mrzelo, že na hokej po nařízení vlády v souvislosti s bojem proti pandemii covid-19, může jen tisíc diváků. „Samozřejmě bychom si přáli, aby byl plný stadion, máme skvělé fanoušky. Je to na nic. Sami jste to vnímali. Prostě musíme energii získávat po svém,“ řekl Jérémie Blain.

Oklepat se a vyhrát na Kometě

Hradecké hokejisty zápas vrátil na zem z euforie, ke které druhé místo v tabulce a výsledky v extralize mohly svádět. „Byla to facka, kterou jsme potřebovali. Teď se ukáže, jak rychle se z toho dokážeme zvednout," řekl po utkání trenér Tomáš Martinec.

„Nyní máme jeden den na to, abychom si pročistili hlavu. V neděli nás čeká další zápas,“ uvedl útočník Jakub Lev, který samozřejmě také vnímal, že výkon nebyl dobrý.

„Bylo to špatné. Doteď jsme vždycky hráli kompaktně, spolu, když jeden propadl, tak hned tam byl druhý a chybu napravil. To jsme tentokrát neměli, Sparta ty naše díry využila, z každé šance dala gól. Rozdíl byl také v důrazu,“ poukázal autor první hradecké trefy v utkání.  

V neděli tým vyrazí na led Komety Brno. Zápas začíná v 17 hodin. V sobotu se hradečtí hokejisté sešli k tréninku. „Sami víme, že to bylo špatné, jsme ale zkušený tým, teď se musíme plně koncentrovat na dobrý trénink a do Brna jedeme vyhrát a nastartovat novou šňůru,“ uvedl třicetiletý útočník, který prostředí v Brně dobře zná, v sezoně 2019/20 odehrál za Kometu 29 utkání.

 „V Brně jsem chvíli strávil, ale že bych se tam cítil doma, to ne. Samozřejmě v hledišti bude jen tisíc diváků, což je škoda, protože atmosféra tam je výborná,“ dodal Lev.

A co radí? Jak se oklepat z debaklu? „Osobně bych zápas se Spartou zahodil, maximálně si rozebrat nejdůležitější věci a systémové chyby a jít dál,“ nabádá Jakub Lev.

Začnou hradečtí hokejisté další vítěznou sérii?

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK