Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Jsme v euforii. Je to pro nás odměna za práci od léta, řekl Lev

20. 11. 2021

page.Name
Hokejisté Hradce Králové se valí extraligou, jsou na vlně, svědčí o tom výhra 7:4 nad Plzní, soupeřem, kterého porazili poprvé od září 2019, navíc stylem málo vídaným. Pěti góly, které ve druhé třetině utkání 24. kola, dělilo jen necelých deset minut. „Jedeme na té euforii," prohlásil Jakub Lev, útočník Mountfieldu, který zvítězil v osmém zápase za sebou a vytvořil si novou rekordní sérii výher v extralize.

Plzeň v posledních sezonách nepatřila mezi oblíbené soupeře Hradce, ale vítězná nálada, která v týmu trenéra Tomáše Martince panuje, povalila také západočeské Indiány. Asistencí se na výhře 7:4 podílel také útočník Jakub Lev.

Všechno podstatné se událo během deseti minut druhé třetiny. Plzeň sice rychle otočila skóre z 0:1 na 2:1, ale domácí odpověděli mnohem razantnějším obratem - v rozmezí 29. a 38. minuty vstřelili pět branek. „Dostali jsme dva góly, nějakých sedm osm minut od nás bylo vlažných. V komerční pauze jsme si trochu řekli, co změnit," řekl třicetiletý útočník.

„Nestává se často, aby někdo dal pět gólů za třetinu… Podle mě to bylo hlavně dobrým napadáním. Asi jsme tím Plzeň překvapili a proměňovali jsme šance, což je nejdůležitější," pochvaloval si Lev po pátečním utkání 24. kola, po němž je Hradec v tabulce druhý s pětibodovou ztrátou ne vedoucí Třinec. V extralize vyhrál 18 zápasů z 22.

Když jste na vlně, nebo, jak se říká v laufu, jde všechno samo. Podobné obraty už Hradec ukázal několikrát. „Povedlo se nám to, i když jsme dokonce prohrávali o dva nebo o tři góly. Právě tím jsme posilnění a jedeme na té euforii," prohlásil člen elitní formace Východočechů.

Další výhra je o to cennější, že se neprosadili jenom střelci jako Ahti Oksanen nebo Kevin Klíma. Sebevědomým průnikem překvapil třeba obránce Richard Nedomlel. Až takovou pohodu přenesli spoluhráči na vyhlášeného tvrďáka, který dal v extralize teprve sedmou branku. „Vždycky když se někdo ptá, jak to že se nám tak daří, já říkám: Máme prostě čtyři lajny. Když zápas nejde jedné, pořád tam jsou tři. A když dvěma, tak ještě zbývají další dvě, které můžou rozhodnout. To je podle mě hlavní. A když to podpoří beci, o to líp," poukázal Lev.

Osm vítězství v řadě je klubovým rekordem Mountfieldu. Lev už ale podobnou sérii zažil. „Řekl bych, že v Plzni i ve Vítkovicích. Snad i nějakých deset nebo jedenáct zápasů," přemýšlel.

Právě delší vítězné série tým vystřelí nahoru. „Tohle vám dělá sezonu. Když máte nějaký polštář, můžete si dovolit jednou prohrát," zdůraznil. A jak to vnímají hráči? „Je to pro nás taková odměna za práci od léta, že máme dobře natrénováno. Jakmile funguje hlava, tak to jde," dodal Lev.

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK