Pondělí

5. června 2023

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

Miškář a Zorko budou bojovat o místo v hokejovém Mountfieldu

13. 11. 2021

page.Name
Tým hokejistů Hradce Králové se v listopadu rozrostl o dvě jména. Přichází obránce Luka Zorko, jenž naposledy působil v Kadani. Čtyřiadvacetiletý Slovinec by měl převážně oblékat dres prvoligového Kolína. Za středočeský partnerský klub už nastoupil útočník Patrik Miškář, odchovanec, který se vrátil z Karlových Varů. Oba budou usilovat o místo v kádru extraligového klubu.

Zatímco Patrik Miškář, pětadvacetiletý odchovanec, jenž v Hradci Králové prošel všemi mládežnickými týmy a vstoupil zde do velkého hokeje, je pro fanoušky známé jméno, slovinský zadák Luka Zorko (na hlavním snímku) je zcela novou tváří. Urostlý - 194 centimetrů vysoký a sto kilogramů vážící bek by měl vyztužit zadní řady. Do Mountfieldu přišel poté, co Kadaň kvůli finančním problémům odstoupila z první ligy, kde v osmnácti zápasech nezískala ani bod.

„Luku, který se velmi slušně prezentoval v Kadani a v rámci Chance ligy, jsme nějakou dobu sledovali. Po odhlášení kadaňského klubu ze soutěže jsme se velmi rychle dohodli na jeho pokračování u nás. Primárně by měl Luka působit v Kolíně, ale vidíme v něm určitý potenciál i pro případné angažmá v extralize. Vše bude samozřejmě záležet na něm a jeho výkonech,“ řekl pro klubový web Mountfieldu generální manažer Aleš Kmoníček k příchodu Zorka, jenž předtím coby junior nastupoval za ruský Atlant Mytišči v MHL, působil i v zámořské WHL a doma hrál za Olimpiji Lublaň.

V případě Patrika Miškáře byla situace jiná. V Hradci si už zahrál extraligu za prvního působení trenéra Tomáše Martince, ale po příchodu kouče Vladimíra Růžičky postupně ze sestavy vypadl a odešel do Litoměřic, kde prožil vydařenou minulou sezonu. Letos po předčasném konci hostování bez souhlasu mateřského klubu opustil Karlovy Vary a vrátil se na východ Čech. Už dokonce nastoupil za Kolín.

„Jsme rádi, že máme zpět jednoho z našich odchovanců a věříme, že Patrik postupně naváže na své výkony v loňské Chance lize, kde patřil k nejlepším útočníkům,“ uvedl Kmoníček na adresu Miškáře, jenž loni v první lize zaznamenal 64 kanadských bodů v 46 utkáních. „Jeho další využití bude záviset zejména na jeho výkonech," dodal Aleš Kmoníček.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: www.sckolin.cz