Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Pilař se dočkal gólu a před derby říká: Bude to na nože, ale chceme uspět

6. 11. 2021

page.Name
K vítězství hokejistů Hradce Králové nad Olomoucí 5:1 pomohl útočník Radek Pilař svým prvním gólem v sezoně, navíc si připsal i asistenci. Mountfield protáhl své vítězné tažení už na šest utkání a v neděli bude chtít pokračovat v úspěšné krasojízdě i v prestižním východočeském duelu na ledě pardubického rivala. „Fanoušky derby zajímá a my chceme zase vyhrát," řekl.

Pětadvacetiletý rodák z Jičína se v utkání s Olomoucí trefil v čase 38:59 ve vlastním oslabení. A byl to gól důležitý, protože padl hned 12 vteřin poté, co v přesilové hře pěti proti třem snížil Jan Káňa. Když Radek Pilař vzápětí zvýšil na 4:1, Hanáci už odpadli. „Konečně to tam spadlo," oddechl si Pilař po gólu, na který čekal od 7. března. Od posledního kola základní části minulé sezony sehrál celkem 26 utkání.

„Bylo super, že hned další střídání jsme dali gól a trošku jsme dali najevo, že si dneska body neodvezou. S Koukym (Petrem Koukalem) jsme tam nějak napadali, ke mně se puk odrazil, udělal jsem tři kroky na střed a jenom jsem to poslal na bránu. Propadlo to tam," popsal svoji trefu Pilař, který si připsal už na konci první třetiny asistenci u úvodní trefy, kterou vstřelil Christophe Lalancette. Ukončil tak svůj čtrnáctizápasový bodový půst, dosud měl v sezoně na kontě z 19 zápasů jedinou přihrávku.

Duel s Olomouci byl podle něj těžší, než by se podle konečného skóre zdálo. „Výsledkově to vypadalo, že je to jasný zápas, ale jsou to velcí chlapi a je to s nimi boj," prohlásil Pilař.

Mountfield šlape a v extralize sráží jednoho soupeře za druhým. Z posledních dvanácti zápasů jedenáct vyhrál. V neděli však od 17 hodin nastoupí k třaskavému východočeskému derby v Pardubicích. „Je to super, v kabině je to znát, ale v neděli nás čeká další zápas a o to těžší, že to je derby. To fanoušky zajímá a my budeme chtít určitě pokračovat v dobrých výkonech a zase vyhrát," vyhlížel prestižní souboj na ledě třetího Dynama. "Oni jsou hned za námi. Bude to určitě dobrý hokej a souboj na nože."

Po neděli se extraliga poprvé zastaví - českou reprezentaci čeká turnaj Karjala v Linköpingu a Helsinkách a Pilař věří, že i po pauze se rozjetý Mountfield nezastaví. "Je to pro všechny stejné, třeba Třinec má taky docela slušnou vlnu. My si odpočineme, dobře potrénujeme a budeme chtít navázat po reprezentační pauze na ty výkony," dodal Radek Pilař.

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz