Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Lev po zákroku Gulaše zařval jako lev a pak zápas rozhodl

6. 12. 2021

page.Name
Hokejisté Hradce Králové udolali ve 30. kole extraligy České Budějovice 3:2 v prodloužení. O vítězný gól se postaral Jakub Lev, který krátce před tím schytal od Milana Gulaše nepříjemný zásah do citlivých míst. „Chci se na to podívat na videu, protože bez něj nechci soudit, jestli to bylo chtěné, nebo nechtěné. Od toho jsou na ledě čtyři kluci v pruhovaném," povídal po zápase třicetiletý útočník Mountfieldu.

Hradecký útočník Jakub Lev v utkání s Českými Budějovicemi zažil krušnější chvilku ve třetí třetině. Zkušený forvard Motoru Milan Gulaš ho trefil hokejkou do citlivých míst tak silně, až Lev zařval bolestí a jen těžko odjížděl na střídačku.

„To není nic příjemného. Každý chlap to ví," řekl po zápase třicetiletý útočník, který následně zápas v prodloužení rozhodl třetím gólem a sám si připsal šestou trefu v sezoně.

Ve třetí třetině vás Milan Gulaš nepříjemně trefil hokejkou do slabin. Jak jste viděl tenhle zákrok?
Když dostanete tam dolů, tak to není příjemné. Každý chlap to ví. Já se na to chci podívat na videu, protože bez něj nechci soudit, jestli to bylo chtěné, nebo nechtěné. Od toho jsou na ledě čtyři kluci v pruhovaném, kteří to musejí zhodnotit. Ale fakt to není příjemné. Musíte tu bolest odsunout, jak se říká. Až trošku odejde, tak do toho naskočíte znova.

Rozčílilo vás to a nakoplo, když jste po třech minutách rozhodl prodloužení?
Já jsem měl chuť už od začátku zápasu. Neproměnil jsem dvě šance, byl jsem na sebe naštvaný. Jsem rád, že alespoň v prodloužení jsem to trefil.

Vy už jste mohli vyhrát v základní hrací době, ale během minuty jste ztratili dvoubrankové vedení. Co tomu říkáte?
Zápas jsme měli pod kontrolou, ale v momentu, kdy se přestalo hrát kvůli opravě rozbitého plexiskla, jsme vypadli z tempa a nedokázali se do něj vrátit. Budějovice daly dva góly a byly o trochu lepší. V sezoně předvádí, že jsou schopné hrát úplně s kýmkoli. Když jim zápas sedne, jsou hodně nepříjemné. Proti nám odehrály oba dobré zápasy.

Z pohledu týmu se vám daří zvládat nastavení zápasů. Ze sedmi jste jich vyhráli šest a v tomhle jste nejlepší v extralize. Posiluje vás to? 
Snažíme se sbírat každý bod, protože víme, že na konci se to počítá. A hlavní je, že pořád bodujeme, i když není hra úplně optimální. Nemáme v hlavách, že by přišla nějaká krize.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK