Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Královéhradecký střelec Pavlík: Jágr už není rychlík, ale platný je

27. 10. 2021

page.Name
Byť je obránce, zápas 18. kola hokejové extraligy byl střelecky jeho. Zadák Hradce Králové Filip Pavlík přispěl k výhře svého týmu nad Kladnem 4:3 v prodloužení dvěma brankami. Druhou trefou v čase 58:37 připravil o vítězný gól hostujícího Jaromíra Jágra. Pro hrajícího majitele Rytířů měl však slova uznání.

„Už to není největší rychlík, ale ostatním klukům vytvoří šance. Je to hodně platný hráč,“ ocenil Pavlík devětačtyřicetiletou legendu českého hokeje. Jágr se prosadil už pošesté v sezoně.

Především Pavlíkovou zásluhou nakonec bral favorit dva body. Kladno vedlo, Hradec sice otočil skóre, ale ve třetí třetině se hosté opět dostali do vedení 3:2. „V první třetině jsme si moc nepomohli přesilovkami,“ uznal Pavlík. „Z toho plynulo, že to bylo opticky vyrovnané,“ vykládal.

On sám vyrovnal ve druhé třetině. Svým prvním dnešním zásahem vyrovnal na 1:1. „Byl to zápas nahoru dolů, jsme rádi za to, jak to dopadlo,“ pochvaloval si Pavlík.

On sám k tomu výrazně přispěl. Po úspěšné dorážce ze druhého dějství vyrovnal pár desítek vteřin před sirénou. Puk nahodil od zadního mantinelu, všiml si, že brankář je mírně vyjetý. Od něj puk spadl do sítě. „Se štěstím to propadlo,“ glosoval stroze.

(ČTK)
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK