14. dubna 2021

Lvi znovu vládnou východu Čech! Hradec porazil Pardubice 2:1

23. 2. 2021

Lvi znovu vládnou východu Čech! Hradec porazil Pardubice 2:1 42 snímků
Derby je naše! Hradečtí hokejisté odehráli vyrovnané utkání s Pardubicemi. Na konci první třetiny šel celek miliardáře Dědka do vedení, nicméně Mountfield stihl ještě před sirénou vyrovnat zásluhou rychlé dorážky Jakuba Lva. Klíčový moment pak přišel krátce po startu třetího dějství, kdy Kevin Klíma vyhrál vhazování a Aleš Jergl vyslal nechytatelný projektil do sítě Dynama! Lvi tak potřetí v sezóně porazili úhlavního rivala a znovu se hlasitě přihlásili do boje o elitní čtyřku! Hlavně jsou ale opět vládci východních Čech!

Celý zápas jsme odehráli ve velice vysokém tempu, podali jsme velice koncentrovaný a zodpovědný výkon a plnili jsme detaily v taktice, které jsme si řekli. To vyústilo ve výhru. Každý zápas je teď obrovsky důležitý a my se chceme naladit na vítěznou vlnu před koncem sezony. Víme, co chceme, chceme se dostat do čtyřky.

První třetina byla z naší strany ustrašená, pak si myslím, že jsme byli dvě třetiny jednoznačně lepším týmem. Akorát neproměňujeme šance a hrozně se nadřeme na gól, což nás poslední zápasy sráží. Ale to hlavní, co dneska rozhodlo, komentovat nemohu.

Mountfield HK — HC Dynamo Pardubice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 18:02 Lev (Čáp), 43:24 Jergl (Kevin Klíma) – 16:39 Poulíček (Paulovič, Nakládal).
Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 2:2, navíc Smoleňák (MHK) 10 min. OT.
Využití: 0:1. V oslabení: .
Střely na branku: 26:27 (10:7, 6:12, 10:8).

Mountfield HK

Lukeš – Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, Čáp, Váchal – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Zachar, Růžička, Sklenář – Veselý, Lev, Smoleňák – Kelly Klíma, Koukal, Pilař.

HC Dynamo Pardubice

Klouček – Zdráhal, Mikuš, Nakládal, Ďaloga, Hrádek, Kolář, Bučko – Camara, Zohorna, Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Pochobradský, Roman, Horký – Kusý, Rohlík, Zeman.