Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Lvi hrají konečně doma. Přijedou útočné Karlovy Vary

16. 9. 2021

page.Name
Hokejová extraliga bude v pátek pokračovat už čtvrtým kolem. Pro hradecký Mountfield to bude ale první mistrovský zápas na vlastním ledě. Soupeřem bude karlovarská Energie.

Po úvodní prohře v Liberci tým přivezl první vítězství ze zápasu proti Kladnu (hrálo se v Chomutově). I když hráči a trenéři se shodli, že herně to ještě nebylo ono. „Největší problémem byly naše ztráty puku ve středním pásmu a na modré čáře,“ přiznal hradecký útočník Radek Pilař v rozhovoru pro klubový web Mountfieldu.

Tři body ale pomohly. Tým splnil povinnost, opadla nervozita a nyní už se vše směřuje k letošní extraligové premiéře na domácím ledě. „Všichni se moc těšíme na první zápas před vlastními fanoušky,“ zdůraznil Pilař.

Ofenzivně laděná Energie Karlovy Vary má za sebou vydařený start do sezóny. Ve třech úvodních duelech dvakrát vyhrála, nastřílela deset gólů a se šesti body je v aktuální tabulce druhá. „Mají tam rychlé kluky, hrají útočný hokej, puk dostávají rychle ze třetiny. Bude to asi podobný hokej jako s Kladnem, ale proti lepšímu soupeři,“ odhadl Pilař.

Klub připravil pro fanoušky možnost antigenního testování na covid-19 před hlavním vchodem do ČPP Arény a u VIP vchodu (od řeky Orlice). K dispozici bude 2,5 hodiny před začátkem utkání až do jeho startu. Podrobněji na klubovém webu.

V útoku nastupuje společně s Finem Oksanenem a Kanaďanem Lalancettem. „Zatím to není vůbec špatný, potřebovali bychom dát jen nějaký gól. To jediné nám zatím chybí,“ naznačil, že by se rád trefil právě v pátečním duelu proti Karlovým Varům. Utkání začíná v 18 hodin.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz