Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nakopl nás přesilovkový gól Jeremieho Blaina, přiznal po derby Kevin Klíma

27. 9. 2021

Nakopl nás přesilovkový gól Jeremieho Blaina, přiznal po derby Kevin Klíma 37 snímků
Téměř dvě třetiny to nešlo. A pak stačila jedna využitá přesilovka! Hradecké hokejisty jako kdyby někdo v nedělním derby po první vstřelené brance polil živou vodu. Pak už nemělo pardubické Dynamo žádnou šanci.

Je zbytečné popisovat, co se dělo do 39. minuty. Lvi byli prostě o krok pozadu. Rival byl rychlejší, důraznější a lépe kombinoval. Převahu proměnil ve dva góly. „Tahali jsme za kratší konec, byli jsme pomalejší, neměli jsme souboje ani odražené puky,“ přiznal po zápase domácí trenér Ladislav Čihák. Hradečtí jako kdyby měli svázané ruce. „Byli jsme nervózní, nepohybovali jsme se dobře," souhlasil útočník Kelly Klíma.

Převrat začal na konci druhé třetiny. Nahození Jordanna Perreta propadlo po teči mezi betony pardubického gólmana. Do té doby téměř bezzubí hráči Mountfieldu se najednou probrali, a po návratu z kabin začali soupeře trhat na kusy. „Trošku jsme věřili, že by je mohl náš gól nahlodat, proto jsme si k tomu v kabině něco řekli,“ potvrdil Čihák.

A skutečně se to povedlo! Stačilo pár minut a nabídka v podobě přesilové hry. "Nakopl nás přesilovkový gól Jeremieho Blaina v přesilovce, po němž jsme vyrovnali na 2:2,“ potvrdil Kevin Klíma, po zápase vyhlášený nejlepším domácím hráčem.

V ÚTERÝ PRO BODY DO PLZNĚ
Další extraligový duel sehrají Lvi v úterý od 16.30 hodin v Plzni. „Jestli chceme uspět, bude to hlavně o nás, jak nám pojedou nohy. Doufám, že si s vítězného derby přeneseme nějaké sebevědomí i do startu zápasu v Plzni. Všechny týmy to mají podobné, buď napadají, nebo se hraje střední pásmo. Nečekám, že by se měl v Plzni na obzoru najednou objevit nějaký nový systém,“ řekl pro klubový web Mountfieldu hradecký útočník Petr Koukal.

Právě on dal z rychlého kontru parádní gól na 3:2. V tu chvíli soupeř definitivně přestal hradeckým hokejistům stačit. „Ustoupili jsme od aktivní hry, která nám přinášela úspěch v předchozích zápasech. Nedovedu si to vysvětlit. Musíme hrát koncentrovaně celých šedesát minut," uznal pardubický útočník Patrik Poulíček.

Lvi se naopak ocitli na vrcholu štěstí. S diváky slavili 22. výhru Hradce v derby. „I když to s námi nevypadalo moc dobře, dokázali jsme se zvednout. A jsem moc rád i kvůli fanouškům, kteří dorazili, že se nám to povedlo otočit,“ prohlásil Petr Koukal na klubovém webu Mountfieldu. V hledišti bylo přes 5300 diváků. "Jsme rádi, že jsme to před takovou kulisou zvládli," ocenil trenér Čihák.

čtěte také: Mountfield otočil z 0:2 na 5:2 a smetl Dynamo!


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ondřej Littera