Úterý

21. března 2023

Nyní

11°

Zítra

16°

Svátek má

Hradec jde do boje. Kdo se o to popere víc, tak postoupí, říká Smoleňák

18. 3. 2022

page.Name
Cesta za zlatým grálem začíná. Hokejisté Hradce Králové chtějí v play off zopakovat historický úspěch ze základní části a dojít až na vrchol. První překážkou bude ve čtvrtfinále Mladá Boleslav. „Musíme se o to poprat, protože play off je v tomto spravedlivé. Kdo se o to popere víc, tak postoupí,“ vyhlásil kapitán Radek Smoleňák. Série hraná na čtyři vítězné zápasy se v sobotu a v neděli rozehraje na východě Čech.

Zisk Prezidentského poháru za vítězství v základní části je zapomenut. Vrchol extraligy přichází. Hokejisté Hradce Králové, nejvýše postavený tým v play off, ve čtvrtfinále vyzvou Mladou Boleslav, až jedenáctý tým po prvním dílu sezony. Úvodní zápas série se hraje v sobotu od 19 hodin na ledě Mountfieldu. Druhý duel začíná tamtéž v neděli o tři hodiny dříve.  

„Trochu jsem tušil, že Bolku dostaneme. Myslel jsem si, že Plzeň porazí. Pro mě to překvapení nebylo,“ řekl kapitán Radek Smoleňák. Bruslaři mají v nohách pět zápasů předkola play off, v rozhodujícím duelu vyhráli v Plzni 3:2.

A co první napadlo Smoleňáka, když bylo jasné, že soupeřem bude Mladá Boleslav?

„Proběhlo mi hlavou, že to budou mít těžký,“ usmál se hradecký útočník, ale hned dodal: „Ale to my taky.“  Vyřazovací boje jsou úplně o něčem jiném než základní část. „Musíme se o to poprat, protože play off je v tomto spravedlivé. Kdo se o to popere víc, tak postoupí,“ poukázal Radek Smoleňák.

V základní části hradecký tým vyhrál nad Mladou Boleslaví tři ze čtyř vzájemných zápasů - doma 2:0 a 5:2, v Boleslavi 3:2 po sam. nájezdech. V druhém utkání venku pak prohrál 3:4 v prodloužení. Ve čtvrtfinále potřebuje urvat čtyři výhry, aby postoupil.

„Boleslav je dobrý tým. Loni hráli semifinále, což není náhoda. Musíme je respektovat jako soupeře. Na druhou stranu jsme si v základní části ukázali, že se nemusíme bát vůbec nikoho,“ uvedl Smoleňák k soupeři, který vede trenér Radim Rulík.

Z hráčů má nejlepší formu Miloš Kelemen, útočník, který má se slovenskou reprezentací bronz z letošní olympiády v Pekingu a proti Plzni dal v pěti zápasech pět branek. Mezi tahouny patří také Jakub Kotala, který s bilancí dvou gólů a jedné asistence také vydatně pomohl Bruslařům do čtvrtfinále.

„Mají dobrého trenéra, hráče, jsou dobře vedeni i z pohledu managementu. Tým nic nevypouští, to je jejich hlavní přednost,“ vypíchl Smoleňák.

Poslechněte si podcast: Čihák před bojem o titul: V play off za to musejí vzít lídři týmu

 

Hradečtí díky přímému postupu do čtvrtfinále z prvního místa měli delší čas na přípravu. „Pauza byla dlouhá, ale přišla nám vhod. Dali jsme se zdravotně do kupy a trošku potrénovali. Myslím si, že už je správný čas na to, abychom začali,“ řekl pětatřicetiletý útočník.

První dva zápasy se hrají na východě Čech a čeká se plný dům. „Těším se hlavně na první dva zápasy doma. Loni čtvrtfinále bylo takové, jaké bylo. Doufám, že nás lidi poženou v maximálním počtu, a také v Boleslavi budeme mít spoustu našich fanoušků, kteří dokážou vytvořit tu správnou atmosféru. Všichni se na to těšíme,“ zdůraznil Radek Smoleňák.  

Fanoušci Mountfieldu už jsou nachystáni. Všichni věří, že zatím nejlepší sezona v historii hradeckého hokeje bude mít další pokračování a mistrovskou tečku.

Program čtvrtfinále play off extraligy:

 • 1. zápas – sobota 19. března, 19.00 (O2 TV sport):
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • 2. zápas – neděle 20. března, 16.00 (ČT sport):
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • 3. zápas – středa 23. března, 17.00 (ČT sport):
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 4. zápas – čtvrtek 24. března, 19.00 (02 TV sport):
  Mladá Boleslav – Hradec Králové

Případně:

 • 5. zápas – neděle 27. března
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • 6. zápas – úterý 29. března
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 7. zápas – čtvrtek 31. března
  Hradec Králové – Mladá Boleslav

Další dvojice: Třinec – Vítkovice, Sparta Praha – Liberec, České Budějovice - Pardubice. Pozn.: Hraje se na čtyři vítězné zápasy.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Martin Voltr, Stanislav Souček/mounfieldhk