Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Klímové a spol. pokračují. Mountfield už zbrojí na další sezonu

11. 3. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové se chystají na čtvrtfinále play off, ale už před vrcholem letošní sezony myslí na roky další. Mountfield v uplynulých dnech uzavřel nové dvouleté smlouvy s pěticí hráčů. Na východě Čech budou pokračovat kanadský obránce Graeme McCormack a američtí útočníci s českými kořeny Kevin a Kelly Klímové. Klub si také pojistil služby Bohumila Janka a Radka Pilaře.

Poprvé v historii hokejisté Hradce Králové vyhráli základní část extraligy a získali Prezidentský pohár. Výborné výkony nezůstaly bez odezvy a vedení Mountfieldu prodloužilo kontrakt s hráči, kteří patří k oporám. Už dříve se klub domluvil na pokračování spolupráce o další dva roky s důrazným obráncem Bohumilem Jankem a univerzálem Radkem Pilařem.

V posledních dnech pak nové dvouleté smlouvy v Hradci podepsala trojice cizinců - kanadský obránce Graeme McCormack a dvojčata Kevin a Kelly Klímové, synové slavného otce Petra, bývalého československého reprezentanta a vítěze Stanley Cupu v dresu Edmontonu Oilers.

OBRÁNCE Bohumil Jank dal v letošní sezoně šest branek. 

O devětadvacetiletého důrazného beka Bohumila Janka se zajímaly i další kluby. „Zájem o udržení Bohouše byl z naší strany opravdu velký, jelikož se jedná o defenzivního a důrazného obránce, kterých v extralize moc není. Navíc ho považujeme již za Hradečáka, který se tu s celou rodinou usadil natrvalo. Jsem rád, že jsme dospěli ke konečné dohodě, a to i přesto, že měl poměrně dost zajímavých nabídek z jiných extraligových klubů,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Pětadvacetiletý Radek Pilař zase v Mountfieldu zaujal svojí všestranností. Zvládne roli útočníka i obránce. „Radek zejména v letošní sezoně dokazuje, že je neskutečně platným hráčem a univerzálem, což je pro nás nesmírně cenné a v extralize se jedná o naprosto ojedinělou záležitost,“ vypíchl Aleš Kmoníček přednost hráče, jakých moc v současném hokeji není.

UNIVERZÁL Radek Pilař může nastupovat v útoku i v obraně.  

Klímové se stále zlepšují

Spolu s českými hráči si Mountfield pojistil služby i zahraniční legie. O pokračování Kevina a Kellyho Klímových, čtyřiadvacetiletých rodáků z Tampy, nebylo pochyb. Útočníci s americkým pasem, ale českými kořeny odvádějí na východě Čech kvalitní výkony.

„Kevinova produktivita v našem klubu má neustále stoupající tendenci, takže jsme měli velký zájem na prodloužení spolupráce. Kevin je v Hradci spokojený, dostává na ledě velký prostor, a proto bylo i jeho prioritou u nás pokračovat," řekl Kmoníček.

Čtyřiadvacetiletý Kevin Klíma v Hradci působí třetím rokem, a zatímco v první sezoně nasbíral 17 bodů, ve druhé už to bylo 25 a v aktuálním ročníku dokonce 35. Stal se třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

PRACANT Kelly Klíma, dvojče Kevina, má od klubu důvěru.

Prostor pro zlepšení má i jeho bratr Kelly Klíma, jenž do Hradce dorazil o necelý rok později. „Já osobně i trenéři vidíme v Kellym potenciál se zlepšovat, což je hlavním důvodem prodloužení spolupráce. I když prozatím očekáváme od Kellyho větší produktivitu, věříme, že jeho čas přijde. Navíc společně s Kevinem patří mezi hráče, kteří na sobě neustále tvrdě pracují a jsou velmi obětaví směrem k týmu," prohlásil Aleš Kmoníček na adresu hráče, jenž v této sezoně zapsal 19 bodů.

KANAĎAN Graeme McCormack se zařadil mezi nejproduktivnější obránce extraligy.

Posledním z tria cizinců je třicetiletý kanadský bek Graeme McCormack, který je v Hradci od začátku této sezony. A vede si skvěle. S bilancí 7 gólů a 24 asistencí byl pátým nejproduktivnějším bekem v extralize. Z hradeckých obránců byl lepší jen jeho krajan Jérémie Blain, který nasbíral o jednu asistenci víc.

„Jsem opravdu rád, že jsme v Graemovi našli velmi kvalitního ofenzivního beka, který již v prvním roce patří k nejlepším v celé extralize. Navíc je to náš druhý nejproduktivnější obránce, velký profesionál a výborný kluk do kabiny," uvedl Aleš Kmoníček.

Nejen vedení klubu, ale i hradečtí fanoušci věří, že všichni hokejisté potáhnou Mountfield i v nadcházejícím play off, které začne čtvrtfinálovými boji 19. a 20. března.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz