Pátek

31. března 2023

Nyní

13°

Zítra

11°

Svátek má

Prohráli jsme si to sami. Musíme hlavně začít střílet, burcuje Jergl

20. 3. 2022

page.Name
Po dvou zápasech je čtvrtfinále play off vyrovnané 1:1. Hokejisté Hradce Králové, vítězové základní části extraligy, doma podlehli Mladé Boleslavi 2:3 a nyní se budou snažit na ledě Středočechů naplnit roli favorita v sérii. „Řekl bych, že tam je málo střelby. To je náš hlavní problém. Snažíme se pořád něco vymýšlet a nevede to ke gólu. Musíme něco pozměnit," řekl Aleš Jergl, jenž druhý duel střelecky otevřel.

Už po 54 vteřinách druhého čtvrtfinále play off poslaI hokejisty Hradce Králové do vedení Aleš Jergl. Když se následně trefil i Petr Kalina a Mountfield po čtyřech minutách vedl o dvě branky, vypadalo to, že Mladá Boleslav si odveze druhou prohru. Jenže stal se opak. Bruslaři zápas otočili, vyhráli 3:2 a sérii vyrovnali na 1:1. Třetí a čtvrté utkání se hraje ve středu (17) a ve čtvrtek (19) na ledě Středočechů. „Osobně se mi v Boleslavi hraje úplně na prd. Musíme ale začít hrát to, co jsme hráli v prvním zápase a teď v první třetině. Chceme si zase vzít vítězství na naši stranu," vyhlásil Jergl.

Aleši, co se stalo, že jste prohospodařili dvoubrankový náskok a druhé čtvrtfinále prohráli?
Přestali jsme hrát... Přestali jsme hrát svůj hokej, který jsme hráli první třetinu, a prohráli jsme si to sami. Když nedáte v přesilovce gól, zápas těžko vyhrajete. Řekl bych, že tam je málo střelby. To je náš hlavní problém. Snažíme se pořád něco vymýšlet a nevede to ke gólu. Musíme něco pozměnit a hlavně začít střílet, protože teď jsme neproměnili dost přesilovek, a to podle mě rozhodlo zápas.

Proti Bruslařům se zatím nedokáže střelecky prosadit jako v základní části. Čím to podle vás je?
Jejich obránci mají rychlý přístup a dobře jim pomáhají útočníci, kteří dobruslují dozadu. Taky nic nevymýšlí, dávají to hned od sebe. Takže než my se k nim stačíme přitáhnout, oni už zase jedou pryč. Musíme něco trošku změnit.

Čtěte také: Série se dramatizuje. Mountfield si nechal utéct druhý zápas

Co můžete udělat ve vaší formaci s Kevinem Klímou a Jordannem Perretem pro to, aby se vám gólově více dařilo? Soupeře dokážete pohybem přehrát.
Hrajeme spolu v podstatě rok a půl, takže plus mínus víme, kde se ostatní pohybují. Dá se říct, že naše souhra je automatická. Musíme se ale ještě víc tlačit do brány, aby nám to tam padalo.

Druhý zápas nedohráli Lukáš Cingel a Jeremie Blain. Podepsalo se to na výsledku?
Je to play off, hraje se na krev. Nějak jsme to nevnímali, nebo alespoň já osobně ne.

Před koncem odstoupil i brankář Filip Novotný. Jak to s ním vypadá?
Myslím, že bude v pohodě. Má něco s tříslem, ale asi nic závažného.

Čtvrtfinále je vyrovnaný 1:1. Třetí a čtvrtý zápas se hraje v Mladé Boleslavi. Co musíte udělat pro to, abyste zase v sérii vyhráli?  
Osobně se mi v Boleslavi hraje úplně na prd, ale musíme začít hrát to, co jsme hráli v prvním zápase a teď v první třetině. Chceme si zase vzít vítězství na naši stranu.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta, Stanislav Souček/mountfieldhk