Pondělí

26. září 2022

Nyní

12°

Zítra

10°

Svátek má

Hradecký Perret si s Francií zahrál na MS: Nezklamali jsme, ani nezářili

27. 5. 2022

page.Name
V prvním zápase na letošním mistrovství světa ve Finsku překonal exhradeckého brankáře Patrika Rybára v dresu Slovenska. Francouzský hokejista ve službách Mountfieldu Jordann Perret už však s národním týmem na šampionátu dohrál, do čtvrtfinále nepostoupili, ale udrželi se mezi elitou. „Cíl jsme splnili,“ hlásil sedmadvacetiletý útočník.

Jediným hráčem Mountfieldu, který si zapsal účast na letošním mistrovství světa ve Finsku, je francouzský útočník Jordann Perret. S reprezentačním výběrem, který na šampionátu nahradil vyloučené Rusko, však do čtvrtfinále nepronikl. Tým ze země galského kohouta získal ze sedmi zápasů pět bodů a v tabulce skupiny A obsadil šesté místo se ztrátou sedmi bodů na poslední postupovou pozici, kterou uzmuli čtvrtí Slováci.

Přesto Francouzi odjížděli domů celkem spokojeni. Díky výhrám nad Kazachstánem (2:1) a Itálií (2:1p), která nakonec skončila na sestupové osmé příčce, se udrželi mezi světovou elitou.

„Byl to náš hlavní cíl. Snažili jsme se zabojovat o čtvrtfinále, ale po porážce s Dánskem (0:3) jsme už věděli, že skončíme po základní skupině. Myslím, že jsme tady nezklamali, ale ani nijak nezazářili,“ zhodnotil pro klubový web Perret vystoupení národního týmu, který v roli kapitána vedl v Česku dobře známý Sacha Treille, dres oblékl také další forvard z extraligy Valentin Claireaux.  

Nejen pro Perreta bylo poměření se s mezinárodní elitou cennou zkušeností, zvlášť závěrečný zápas s Kanadou (1:7) byl pro Francouze lekcí. „Vždycky je to speciální, když hrajete proti hráčům z NHL. Snažili jsme se hrát co nejlépe, ale jsme si vědomi, že jsme mohli hrát ještě lépe. Byl to těžký zápas, po většinu času jsme bránili a snažili se Kanadě vyrovnat, ale byla nad naše síly,“ přiznal sedmadvacetiletý útočník, který se na šampionátu blýskl pěkným gólem, když v zahajovacím utkání se Slovenskem rychlou kličkou překonal exhradeckého gólmana Patrika Rybára, přesto Francie prohrála 2:4. 

„Vždycky je pro vaše sebevědomí skvělé, když začnete první zápas gólem. Jen škoda, že nepomohl k vítězství,“ litoval Perret, jenž byl už na svém pátém mistrovství světa. Další porážky ve skupině si pak Francouzi připsali s Německem (2:3) a Švýcarskem (2:5).

Čtěte také: Los Ligy mistrů: Hradec čeká Frölunda, Eisbären Berlín a Grenoble

 

Nyní Perreta čeká volno, pak se opět připojí k týmu Mountfieldu a začne přípravu na novou sezonu. „Teď je čas na odpočinek, sezona byla díky mistrovství dlouhá. V Hradci se mám hlásit 20. července. Na novou sezonu už se těším, začínáme ji Ligou mistrů. Znovu očekávám dlouhý ročník,“ uvedl Perret, který byl s losem Ligy mistrů nadmíru spokojen.

Mountfield ve skupině G evropské soutěže totiž narazí na Grenoble, francouzského šampiona, jehož dres Perret dříve oblékal. „Jsem velmi šťastný, že máme Grenoble. Nemůžu se dočkat, až tam budeme hrát před mými přáteli a rodinou. Mám také kamarády v týmu Grenoblu. Bude to pro mě speciální zápas," neskrývá nadšení na stránkách hradeckého klubu rodák z městečka Saint-Martin-d´Hères, které leží nedaleko Grenoblu. Dalšími soupeři Perreta a spol. v Lize mistrů budou německý Eisbären Berlín a švédská Frölunda.

Kromě Jordanna Perreta má Hradec Králové na mistrovství světa ve Finsku své zastoupení i v českém národním týmu v podobě fyzioterapeuta Radovana Sakaláše a svého odchovance – obránce Filipa Hronka z Detroitu Red Wings, který patří ke stěžejním hráčům reprezentace vedené finským koučem Kari Jalonenem.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz