Pátek

31. března 2023

Nyní

13°

Zítra

11°

Svátek má

Nečekaná výměna: Lukeš se upsal jinde, přichází Novotný

31. 1. 2022

page.Name
Vychytal nulu a odchází. Brankář Štěpán Lukeš poté, co přispěl k výhře nad Vítkovicemi (3:0), nečekaně opustil hokejový Hradec Králové a míří do Karlových Varů. Důvodem je skutečnost, že pětadvacetiletý gólman už má podepsanou smlouvu na příští sezonu v jiném extraligovém klubu. Výměnou do Mountfieldu přichází z týmu Energie brankář Filip Novotný, který bude na východě Čech hostovat do konce sezony.

Tahle zpráva byla překvapivá. Pětadvacetiletý brankář Štěpán Lukeš, který začal sezonu jako jednička a dokonce se díky svým výkonům dostal i do reprezentace odchází z Hradce Králové do Karlových Varů, odkud se z Energie do hokejového Mountfieldu přesouvá jiný gólman Filip Novotný. 

„Již od října loňského roku jsme se Štěpánem a jeho agentem jednali o nové smlouvě. Vyhověli jsme jim v tom, že počkáme do konce kalendářního roku na zjištění zájmu zahraničních klubů o Štěpána. Několikrát nás ujistili, že v extralize s nikým nejednají a ani nebudou. V momentě, kdy jsme dostali informaci o tom, že varianta zahraničního angažmá padla, s námi Štěpán a jeho agent chtěli znovu jednat o nové smlouvě. V tu chvíli jsme se však dozvěděli, že hráč má již podepsán kontrakt na nadcházející ročník v jiném extraligovém klubu. Na základě této skutečnosti jsme se rozhodli pro jeho trejd už v aktuálně probíhající sezóně. Musím přiznat, že jsem z tohoto jednání a chování velmi zklamaný,“ vysvětlil na klubovém webu celou událost Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu. 

Vedení hradeckého klubu mělo zájem na tom, aby Štěpán Lukeš pokračoval na východě Čech i v další sezoně, proto s rodákem z Kadaně i jeho agentem vedlo jednání o prodloužení smlouvy. Lukeš zde vytvořil fungující dvojici s Finem Henri Kiviahem, ale za těchto okolností Mountfield nechtěl dál mít gólmana v týmu. S kterým extraligovým klubem Lukeš, který v Hradci odchytal 54 utkání, podepsal smlouvu na další ročník, zatím není zřejmé. 

„V každém případě chci poděkovat Štěpánovi za jeho působení v našem klubu a popřát mu pevné zdraví do dalších hokejových let,“ řekl Kmoníček na adresu Lukeše, který naposledy chytal v Mountfieldu v neděli proti Vítkovicím (3:0) a připsal si čtvrtou nulu v sezoně.

Volba padla na Filipa Novotného, ostříleného gólmana. „Filip patří k nejzkušenějším brankářům v extralize, v Karlových Varech chytá již několik let výborně a projevil zájem být součástí naší organizace a pomoci k co nejlepšímu umístění v právě probíhající sezóně," řekl Aleš Kmoníček na adresu nové tváře v mužstvu.  

„Je před námi rozhodující část sezony a domníváme se, že je lepší mít v týmu hráče, kteří chtějí hrát za náš klub a jsou schopni se maximálně koncentrovat na svůj výkon," vysvětlil rozhodnutí Kmoníček na stránkách Mountfieldu.

Po ruském útočníkovi Nikitovi Ščerbakovi, který přišel z Banské Bystrice výměnou za Patrika Lampera, je Novotný druhým novým hráčem v přestupním termínu, který vyprší poslední lednový den. 

Třicetiletý Filip Novotný, který má za sebou působení mimo jiné ve Spartě, Liberci, Jihlavě či ruském Novokuzněcku v KHL, bude připraven už na úterní domácím duel s Kladnem (18.00). 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK