Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Odloženo! Hradečtí nehrají v Litvínově ani s Vítkovicemi

18. 1. 2022

page.Name
Nejbližší dva zápasy v extralize se hokejistům Hradce Králové odkládají. Montfield nenastoupí ve středu v Litvínově, který je v pětidenní karanténě, a odpadá i páteční domácí duel s Vítkovicemi. Momentálně druhý tým tabulky by měl další utkání odehrát v neděli v Českých Budějovicích.

V tomto týdnu měli hokejisté Hradce Králové odehrát tři zápasy. Nakonec nastoupí jen k jednomu, v neděli 23. ledna v Českých Budějovicích (17.00). Zbylé dva duely jsou odloženy.

Středeční utkání 43. kola extraligy na ledě Litvínova se neuskuteční, protože v severočeském týmu se objevilo několik případů nákazy Covid-19 a krajská hygienická stanice nařídila hráčům pětidenní karanténu. Nový termín se hledá.

Podle herního řádu je nutné zápas odehrát do 30 dnů od původního data. Verva nenastoupí ani k dalším zápasům s Olomoucí a Karlovými Vary.

Nekoná se ani utkání 44. kola v pátek 21. ledna, kdy Mountfield měl v domácí ČPP Aréně přivítat Vítkovice, které ovšem zaslaly žádost o změnu termínu.

V týmu Ridery panuje podezření na onemocnění Covid-19, proto hráči absolvují během středy PCR testy a není jasné, jaký bude výsledek. Hradečtí proto vyšli ostravskému klubu vstříc a hned byl domluven nový termín zápasu - neděle 30. ledna (16.00).

Kouč Tomáš Martinec tak celému týmu, který je druhý v tabulce extraligy, byl nucen pozměnit tréninkový program. 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK