První místo? Nesmíme usnout na vavřínech, říká Smoleňák
10. 1. 2022

Hradečtí hokejisté zápas 40. kola s Mladou Boleslaví zvládli, přestože je o víkendu zasáhla viróza a tým nastoupil oslabený o několik hráčů, chyběli gólman Štěpán Lukeš, obránci Radim Šalda a útočníci Jordann Perret, Aleš Jergl či Jakub Orsava. Další hokejisté sice nastoupili, ale úplně fit nebyli, přesto Mountfield ukázal sílu a nad Bruslaři vyhrál 5:2, když po první třetině prohrával o dva góly, a dostal se na první místo tabulky. „Nesmíme usnout na vavřínech a musíme pracovat dál, abychom byli připravení do play off,“ zdůraznil kapitán týmu Radek Smoleňák. Východočeši vedou extraligu o dva body před Třincem, který má o zápas méně. Oceláři jsou kvůli nákaze covidu v karanténě.
Hradec poprvé v historii vede na začátku nového roku tabulku. Co to pro vás znamená?
Je to příjemné. Určitě to není zadarmo, dostali jsme se tam jenom svoji tvrdou prací a teď je na nás, jak s tím naložíme. Nesmíme usnout na vavřínech a musíme pracovat dál, abychom byli připravení do play off.
Před utkáním s Mladou Boleslaví tým postihla viróza. Přesto jste utkání zvládli, i když jste prohrávali. Svědčí to o vaší velké síle?
Kluci chyběli, to je jasné. Máme ale šikovné mladé hráče a kluky z Kolína, kteří si šanci zaslouží. Každý přidal ruku k dílu. Byl to neskutečný týmový výkon. Jsem na kluky ohromně pyšný, že jsme to v takové situaci zvládli. Je to pro nás velké týmové vítězství.
Čtěte také: Hradec v čele extraligy! Mistři obratů otočili duel s Boleslaví |
Co jste si říkali po první třetině, kterou jste prohráli o dvě branky?
Měli jsme dobrý pocit i předtím, šly nám nohy. Když jsme z přesilovky snížili na 1:2, Boleslav se trošičku zalekla, co bude. My jsme do toho ještě víc šlápli a nakonec to neslo ovoce.
Jak to nyní ohledně stavu hráčů vypadá?
Trochu to tady lítá, ale každý tým má něco a hraje oslabený. Tak to je. V sezoně nemůžou být všichni zdraví, ale je to o tom, jak se s tím kdo popere. Snad budeme kluky moci co nejdřív použít.
Jste na prvním místě tabulky, svědčí to o tom, že jste připraveni hrát o titul?
Potěší to a je to povzbuzení do další práce, ale nehrajeme proto, abychom byli první po základní části. Všichni víme, že rozhoduje play off. Musíme do něj jít z co nejlepší pozice a co nejlíp vyladění.
Hradecký obránce Graeme McCormack po zápase s Mladou Boleslaví:
Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK