Pondělí

5. června 2023

Nyní

22°

Zítra

20°

Svátek má

Splněný sen. Rolinek vychytal vítězství Třebechovic

13. 1. 2022

Splněný sen. Rolinek vychytal vítězství Třebechovic 0 snímků
Kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek, který dokonce dával gól ve finále proti Rusku, si odbyl premiéru v roli brankáře. Někdejší výborný útočník a současný manažer týmu extraligových Pardubic vychytal vítězství Třebechovic v krajské lize nad Opočnem 6:2.

Bývalý reprezentační útočník Tomáš Rolinek si odbyl úspěšnou premiéru v roli brankáře. Kapitán mistrů světa z roku 2010 nastoupil v brance Třebechovic v utkání krajské ligy proti Opočnu a vychytal výhru 6:2. První zákrok si současný manažer extraligových Pardubic připsal v 6. minutě, kdy do lapačky chytil nahození soupeře. Poté se jednačtyřicetiletý gólman rozchytal ke spolehlivému výkonu.

„Vyzdvihnout musím výkon hvězdy utkání Tomáše Rolinka. Vítězný charakter a jeho zkušenosti se i v nezvyklé roli projevily a jsem rád, že si splnil svůj dětský sen, zachytat si soutěžní utkání,“ uvedl na adresu bývalého skvělého hokejisty Jaroslav Kudrna, někdejší Rolinkův parťák z Pardubic, který tým zpod Orebu trénuje a v tomto utkání také nastoupil.

„Nijak nevyhořel, co viděl tak pochytal a za obdržené branky nemohl. Před jeho výkonem smekám, kluci před ním taky plnili své povinnosti a výsledek se dostavil,“ dodal Kudrna.

Čtěte také: Za Třebechovice nastoupí Rolinek. Kapitán mistrů světa bude chytat!

 

Divácky atraktivní akci si pochvalovali i v třebechovickém klubu. „Povedená akce po všech stránkách. Všichni si to náramně užili, hráči i diváci. A nejvíc debutující Tomáš Rolinek, který si splnil dětský sen. Všem poděkoval, byl vstřícný, rozdával podpisy a fotil se s dětmi. Ukazuje se, že čím větší borec, tím pohotovější člověk,“ uvedl vedoucí týmu Richard Vodička.

V Třebechovicích sami čekali, jak utkání dopadne. „Měli jsme trochu obavu, jak to bude probíhat, aby vše dopadlo dobře. O výkon Tomáše jsme strach neměli, viděli jsme, jak chytá na tréninku. Spíš, jak se vše okolo zápasu, podepíše na hráčích, ale ti ve finále pomohli k vítězství a ke zdárnému průběhu celé akce,“ chválil Vodička.

Na led skočil i šestačtyřicetiletý Jaroslav Kudrna, bývalý hráč Hradce Králové a Pardubic, který si zahrál také KHL.

„Jarda předvedl, že je super hráč, nastoupil po x letech, předvedl důraz do brány, který ho zdobil vždycky. Nakonec bilance 1+1 hovoří za vše. Ukázal, že ve svých letech na kraj stále má,“ uvedl Richard Vodička na adresu trenéra týmu, jenž se střelecky prosadil v polovině zápasu z dorážky a pak asistovat i trefy Mlatečka.

„V letošní sezoně už na to nebude prostor, do konce základní části zbývají čtyři zápasy. Nevylučuji, že bychom třeba Jardu přemluvili ještě na další zápas. Uvidíme. Spíš bychom byli rádi, kdyby více nastupoval v příští sezoně,“ uvedl vedoucí třebechovického týmu.

„Co se týká Tomáše Rolinka, tak si myslím, že Tomáš by byl šťastný, kdyby mohl chytat. Na trénink určitě zajde, a kdyby nám vypadl gólman, tak určitě může naskočit,“ dodal Richard Vodička.

Krajská hokejová liga:

Třebechovice – Opočno 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Jušta (Wolf, Souček), 13. Wolf (Drašnar T.), 31. Kudrna (Menyhárt), 55. Beránek (Mlateček), 58. Mlateček (Beránek, Kudrna), 59. Drašnar J. (Podzimek) - 7. Stehno (Komárek, Daňo), 38. Stehno (Komárek).
Rozhodčí: Pecha - Figer, Řezníček.
Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 450.
SK Třebechovice pod Orebem: Rolinek - Hanousek, Podzimek, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Kudrna, Beránek, Menyhárt - Vik, Drašnar J., Javůrek.
HC Opočno: Kolbaba - Jakl, Daňo, Kubíček, Žid, Franc, Chaloupka - Sajdl, Mlateček, Brebera, Stehno, Bureš, Komárek, Křeček, Hejduk.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta