Sobota

25. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec vyhlíží odvetu s nadějí. V Zugu chce urvat postup

12. 12. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové v pondělí nabrali směr Švýcarsko. V úterý večer je na ledě Zugu, úřadujícího mistra tamní soutěže, čeká odvetné čtvrtfinále play off Ligy mistrů. Úvodní duel skončil smírně 2:2. „Máme to dobře rozehrané. Chceme tam vyhrát a postoupit," vyhlásil obránce Filip Pavlík.

O postup do semifinále budou v úterý večer usilovat hokejisté Hradce Králové na ledě Zugu. S úřadujícím švýcarským mistrem v úvodním utkání čtvrtfinále play off Ligy mistrů remizovali 2:2, když ještě minutu a půl před koncem o gól vedli. Zápas v Bossard Areně s kapacitou 7200 diváků začíná v 19.45 hodin (vysílá stanice Sport2).

„S remízou 2:2 z prvního duelu jsme spokojeni, byť je škoda, že jsme dostali gól v závěru. Přesto je to dobrý výsledek, který pro nás představuje příznivý start do začátku odvety. Je to otevřené. Doufám, že se nám podaří postoupit,“ uvedl hradecký asistent Petr Svoboda.

Podobného názoru je také obránce Filip Pavlík, jenž nyní při zranění Radka Smoleňáka nosí kapitánské céčko. „Myslím si, že je to super výsledek. Máme to dobře rozehrané a chceme tam vyhrát, snažit se hrát naši hru a uvidíme, jak to dopadne. Každopádně bychom chtěli postoupit dál,“ vyhlásil hradecký zadák.

Hradečtí chtějí zopakovat stejný kousek, který se jim povedl takřka přesně před třemi lety, kdy Zug vyřadili a poté v sezoně 2019/2020 postoupili až do finále evropské soutěže. Východočeši, poslední zástupci extraligy v Lize mistrů, znovu jdou do odvety po domácí remíze, a pokud chtějí postoupit mezi nejlepší čtyři celky, musejí na ledě úřadujícího švýcarského šampiona jakýmkoliv způsobem zvítězit. 

Mountfield je posílen nedělní výhrou v extralize v Karlových Varech 4:1. „Výhra je pro nás velkou vzpruhou. Klukům to dodalo sebevědomí. Jsme vítězně naladěni,“ poukázal Svoboda.

Čtěte také: Hradec remizoval s Zugem. Šance na postup jsou otevřené

 

Hradečtí hokejisté se po extraligovém utkání domů ze západu Čech nevraceli. Přespali v Praze, kde měli rezervovaný hotel u letiště a v pondělí ráno už nabrali směr Švýcarsko.

„Nemělo smysl jet domů a brzo ráno druhý den vyjíždět,“ pokýval hlavou Filip Pavlík. Hráči Mountfieldu ve Švýcarsku trénovali před zápase a budou i druhý den po jeho skončení.

„Den po utkání máme dopoledne další trénink a odpoledne letíme domů. Po návratu máme dvoudenní volno a bude čas na regeneraci. Program je náročný a můžeme si během reprepauzy trochu odpočinout,“ dodal k náplni týmu Filip Pavlík.

V úvodním utkání hradecký tým v závěru zápasu otočil stav z 0:1 na 2:1, ale pak inkasoval. Podobný průběh měl vzájemný souboj před třemi roky. Tehdy Východočeši inkasovali před svými diváky jako první, ve třetí třetině pak zachránili remízu 1:1, ale ve Švýcarsku zvítězili jasně 4:0. I tentokrát ovšem bude v roli favorita Zug.

„Oproti prvnímu duelu nechceme moc věcí měnit, chceme hrát pořád stejně. To znamená být důslední ve forčekingu a napadání v našem systému, z něhož si vytváříme hodně šancí. A pak bude důležité, abychom příležitosti proměňovali,“ poukázal Svoboda. 

Právě zakončení bude jedním z rozhodujících faktorů. „Koncovka bude jedním z klíčů k postupu,“ souhlasí Svoboda. „Dále to bude hra v obranném pásmu, kde musíme eliminovat jejich silné útočníky. Také jsme si ověřili, že náš forčeking dělal soupeři velké starosti, získávali jsme spoustu kotoučů,“ doplnil asistent trenéra Tomáše Martince.   

Švýcarský mistr spoléhá na českého útočníka Jana Kováře, jenž je zároveň kapitánem Zugu. „Naštěstí jsme v závěru vyrovnali, což nám hodně pomohlo. Ale celkově s naší hrou spokojeni nejsme. V první třetině to bylo ještě jakž takž dobré. Pak jsme ale šli s aktivitou hodně dolů. Měli jsme málo střel, nedokázali jsme se tolik udržet na puku. Jeden hráč hrál a ostatní na něj koukali. Zvládli jsme dobře jen oslabení. To ostatní chceme do odvety změnit," zdůraznil Kovář.

Odveta bude každopádně zajímavá.

 

Jiří Tůma
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz