Pondělí

5. června 2023

Nyní

23°

Zítra

20°

Svátek má

Hokejový Hradec zatím na měsíc posílil finský obránce Huttula

16. 10. 2022

page.Name
Novou tváří v hokejovém Hradci Králové je pětadvacetiletý finský obránce Joona Huttula, který přichází na měsíční zkoušku. Mountfield tak reaguje na rozsáhlou marodku, která postihla extraligový kádr. Východočechy čeká náročný program. Kromě bojů v nejvyšší soutěži tým čekají i dvě utkání v osmifinále Ligy mistrů.

Obranné řady v hokejovém Hradci Králové prořídly vinou zranění. Vedení extraligového klubu se rozhodlo nastalou situaci řešit posílením kádru. Do Mountfieldu přichází na měsíční zkoušku finský obránce Joona Huttula.

„Zdravotní problémy našich hráčů neberou konce, na což doplácí potažmo i Kolín. Snažili jsme se na trhu získat obránce, který může okamžitě naskočit do zápasového rytmu, což Joona splňuje. Jedná se o zkušeného obránce, který souhlasil s měsíční zkouškou,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Pětadvacetiletý zadák Huttula je odchovancem klubu Kärpätu Oulu, V nejvyšší finské lize hrál naposledy v minulé sezoně za tým SaiPa Lappeenranta, kde se setkal i s letní hradeckou posilou Oliverem Okuliarem, a v 52 zápasech si připsal gól a tři asistence. V aktuálním ročníku působil v druhé nejvyšší soutěži, ale za Ketteru Imatra odehrál jen čtyři utkání. V minulosti také působil v zámoří, kde v Massachusetts nastupoval za univerzitní tým Islanders.

„Joona se připojil k našemu týmu v sobotu a pravděpodobně bude připraven na nedělní zápas,“ řekl Aleš Kmoníček.

Mountfield v neděli čeká těžký duel v Mladé Boleslavi (16.00), kterou vede z pozice hlavního trenéra bývalý hradecký asistent Ladislav Čihák. V pátečním utkání proti Olomouci v hradecké sestavě chyběli obránci Jérémie Blain, Filip Pavlík a Michael Gaspar, proto by se účast finského obránce Huttuly hodila.

Hradec Králové čekají kromě extraligových zápasů i dvě osmifinálová utkání v Lize mistrů se švédským mistrem, týmem Färjestad BK.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: mountfieldhk.cz