Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Hradec vyrukuje na první Oceláře, vláda pustí více fanoušků

10. 2. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové mohou v pátek zamíchat bojem o Prezidentský pohár pro vítěze základní části. V tabulce druhý Mountfield nastoupí v 51. kole extraligy na ledě vedoucího Třince, který má náskok pět bodů. Fanoušky zároveň potěšila vláda, která ve druhé polovině února pustí na stadiony více lidí.

Hokejisté Hradce Králové se v pátek 11. února představí ve šlágru 51. kola extraligy v Třinci (17), kde se budou snažit umazat část z pětibodového manka vedoucích Ocelářů. V případě výhry by Mountfield mohl živit naději na zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Poté oba celky čeká ještě devět zápasů.

„První místo je hezké. Kdo by nechtěl být první. Vzájemný zápas chceme samozřejmě vyhrát a Třinci se přiblížit. Uvidíme, jak to dopadne. Do konce základní části ještě pár zápasů zbývá, naším cílem je také postupně se připravit na play off,“ řekl hradecký útočník Jakub Orsava, který v Třinci působil od juniorských let.

Domácí Oceláři jsou oslabeni o pět hráčů v čele s obráncem Tomášem Kundrátkem, kteří reprezentují na ZOH v Pekingu „Třinec je zkušený tým. Momentálně Ocelářům ale chybí pár hráčů, kteří jsou na olympiádě, ale vždycky to dokážou vhodně doplnit. Nejsou první pro nic za nic. Soustředíme se víc na sebe než na ně, očekávám vyrovnaný zápas a uvidíme, kdo bude šťastnější,“ dodal Orsava.   

Více fanoušků na stadionech   

Hokejové příznivce alespoň trochu potěšila vláda, která přijala nová opatření ohledně počtu lidí na stadionech. Již při utkání v Třinci bude platit, že při vstupu na sportovní utkání není nutné se prokazovat dokladem o bezinfekčnosti. Z pohledu Mountfieldu se tyto předpisy následně týkají domácího utkání s Olomoucí (neděle 13. února) a derby v Pardubicích (pátek 18. února).

Od 19. do 28. února pak bude moci do hlediště hradecké ČPP Arény i dalších stadionů dříve nařízených 1000 diváků a k tomu dalších 50 procent návštěvníků ze zbývající kapacity míst k sezení. Spolu s majiteli permanentek už tedy mohou na utkání i držitelé lístků. I nadále je ovšem nutné dodržovat protiepidemická pravidla včetně ochrany dýchacích cest.

Prvním domácím zápasem, o který půjde, je souboj s Plzní v neděli 20. února (17.20). Prodej vstupenek již byl zahájen on-line a v Infocentru. Zatím nebude možné využít sektor na stání, který je uzavřen do 28. února. Držitelé permanentek na stání mohou po začátku utkání obsadit jakékoliv volné sedadlo v hale.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK