Pátek

31. března 2023

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

První místo? Je to odměna za celoroční práci, řekl Lev

19. 2. 2022

page.Name
Až příliš snadné bylo vítězství hokejistů Hradce Králové ve čtvrtém derby v letošní sezoně. Mountfield vyhrál v Pardubicích 4:1, když dvě branky vstřelil Jakub Lev, který byl po utkání 53. kola extraligy spokojený. „Hráli jsme aktivně celých šedesát minut," řekl. Na straně Dynama pochopitelně panovalo zklamání. „Nedali nám čuchnout," přiznal Robert Říčka.

Jedním ze strůjců výhry hokejistů Hradce Králové v derby v Pardubicích 4:1 byl útočník Jakub Lev, který v utkání 53. kola vstřelil dvě branky. „Hráli jsme aktivně celých šedesát minut. S výsledkem jsme spokojeni," hlásil jednatřicetiletý útočník Mountfieldu, který díky výhře pronikl na první místo extraligy o skóre před Třinec. V neděli do východočeské ČPP Arény dorazí Plzeň (17.20).

Jak jste viděl utkání v Pardubicích? Od prvního gólu to vypadalo, že je na ledě pouze jeden mančaft, a to ten hradecký.
Na Pardubice jsme se dobře připravili. Chtěli jsme hrát to, co nám trenéři naordinovali. Hráli jsme aktivně celých šedesát minut, i když přišla malá komplikace v podobě jediného gólu Pardubic, tak jsme zápas zvládli. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni.

Má vítězství v derby pro vás větší váhu?
Už jsem v Hradci přes dva roky, takže jsem atmosféru vzájemných utkání s Pardubicemi nasál. Když jsme jeli dneska na zápas, tak jsme potkali sousedy, kteří říkali, že pokud prohrajeme, tak se vůbec nemáme vracet. (směje se)

Odehrál jste 588 zápas v řadě. To je skvělá vizitka. Jak to vnímáte?
(úsměv) Na rovinu. Zakázal jsem klukům, aby se mě na to ptali, ale jsem samozřejmě rád, že tahle série drží. Už teď si říkám, že to je dlouhá série, když má někdo ještě o 300 zápasů víc, tak to smekám klobouk.

Je to důkaz, že se o svoje tělo staráte dobře?
Je tam i dávka štěstí, ale snažím se starat o svoje tělo s kondičním trenérem a fyzioterapeutem. Pak samozřejmě strava a hlavně dobrá genetika.

Posunuli jste se na první místo tabulky. Co to pro vás znamená?
Je to pro nás odměna za celoroční práci, protože Třinec je opravdu kvalitní tým. Asi 45 zápasů jsme byli na druhém místě, teď se nám povedlo udělat nějakou sérii, tak doufejme, že budeme takhle hrát dál.

V neděli pro vás další velký zápas, dorazí Plzeň. Jaký máte recept na soupeře?
Hodně se těším. Je to můj druhej domácí tým, dá se říct. Z Plzně přijede rodina, kamarádi, tak doufám, že jim tu radost trošku zkazím tím, že vyhrajeme.

Na utkání už může na stadion přijít více diváků. Jak se na to těšíte?
Na to se těším úplně nejvíc, konečně bude dobrá atmosféra. Doufám, že lidí přijde co nejvíc.

Čtěte také: Dvojitá radost. Hradec porazil v derby rivala a vede extraligu!

Pardubický Říčka: Hradec nám nedal čuchnout

Jediný gól pardubického týmu vstřelil v poslední minutě druhé třetiny Robert Říčka. V té chvíli snížil z pohledu domácího Dynama na 1:4, což byl i konečný výsledek. V závěrečné části už další branka nepadla. „Hradec dal z první šance gól a v dalším průběhu už nám nedali čuchnout. Hráli výborně," přiznal dvaatřicetiletý nejproduktivnější hráč týmu.

Máte za sebou prohrané derby s Hradcem. Jak utkání hodnotíte?
Myslím si, že nástup jsme neměli úplně špatný, ale pak nám Hradec dal z první šance gól a v dalším průběhu už nám nedali čuchnout. Hráli výborně, organizovaně do obrany. Mají velké silné obránce, přes které se těžko prochází. Bohužel jsme si nedokázali pomoct ani v přesilovkách. Hlavně první dvě třetiny nám to opravdu nešlo a na konci už si to hlídali.

Na konci druhé třetiny jste vstřelil branku, ale zápas už jste víc zdramatizovat nedokázali. Čím to podle vás bylo?
Nějaké šance jsme měli, Juraj Mikuš zachytil puk na modré čáře a skvěle mě našel, byla to v podstatě jeho akce. Do konce druhé části bylo 30 sekund, říkali jsme si, že bychom to mohli otočit nebo alespoň přidat nějaký gól. Dneska nám to prostě nešlo.

Co pro vás osobně znamená východočeské derby?
Velmi rychle jsem pochopil, jak moc velký význam má zápas s Hradcem, o to víc mě mrzí, že jsme oba domácí zápasy prohráli. Doufám, že to nebyl náš poslední zápas s nimi a přeji si, abychom jim to vrátili.

Říkal jste, že Hradec vám nedal čuchnout. Co na tom bylo nejhorší?
Byli organizovaní, hráli opravdu poctivý hokej, což nám dělá problém, ale takhle bude závěr sezony hrát. Na druhou stranu jsem rád, že jsme dostali tu facku teď, než někdy později. Je určitě na čem pracovat, hlavně v druhé třetině směrem dozadu to bylo vidět.

Co musíte zlepšit do dalších zápasů?
Hlavně asi tu obranu, už nejsou takové gólové dostihy jako na začátku sezony, a když vám tým jako Hradec uteče na jeden, dva góly těžko se to dohání.

Vrátil jste se po zranění a hned jste ve třech utkáních dal tři góly. To je slušná bilance, souhlasíte?
Trochu jsem se bál. Přece jen jsem měsíc nehrál, ale jsem rád, že mi to padá. Dnes však převládá smutek z prohry.

 

Matyáš Bartoníček, Filip Shejbal
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Jeníček