Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Hradecký hokejista Lev: Slušný start, ale bodů jsme mohli mít víc

24. 9. 2022

page.Name
Hokejistům Hradce Králové zajistil v utkání proti Vítkovicím druhý bod navíc. Útočník Jakub Lev jako jediný proměnil samostatný nájezd a Mountfieldu ve 3. kole extraligy vystřelil vítězství 3:2. „Já nemůžu chodit do nějakých velkých kliček. Radši čekám, kde se najde místo, a vystřelím," komentoval svoji trefu jednatřicetiletý hráč.

Nebýt Jakuba Lva, mohli by hokejisté Hradce Králové prožít po ztracené koncovce bitvy s Libercem (1:2 v pr.) deja vu. Vítkovice totiž vyrovnaly vedení Mountfieldu šest sekund před koncem třetí třetiny. Lev ale jediným úspěšným nájezdem odmítl další domácí porážku. Promarněné koncovky obou domácích zápasů si však Východočeši mohou vyčítat.

„Mrzí nás, mohli jsme mít v tabulce o tři body víc. Ale po třech zápasech máme šest bodů, to je slušný start," řekl útočník Jakub Lev. „Všichni jsou teď plní sil, vidíte sami výsledky. Teď nejsou favorité, soutěž je vyrovnaná a všechny týmy bojují. Ponaučíme se z toho a snad už se nám to nebude stávat," dodal.

Stejně jako proti Liberci, i tentokrát byl Mountfield po větší část utkání lepším týmem. Nevedlo se mu ale v přesilovkách. Tu první sice využil, jenže od té doby se hledal. Ani dvojnásobná výhoda pěti proti třem mu nepomohla. Spíš naopak. „Moc nám nešly, i když nám tam něco mohlo padnout. Musíme na nich pracovat, protože zatím nás přesilovky spíš sráží, než abychom si nimi pomohli," souhlasil Lev.

Čtěte také: První domácí výhra Hradce. Vítkovice srazil Lev v nájezdech

 

Hradečtí své trápení přičítají i rozjezdu sezony. „Jak říkám, všechny týmy do toho chodí na sto dvacet procent. O to je těžší se prosadit," myslí si útočník s třicítkou na zádech. Východočeši navrch mají velké potíže i s gólmany soupeře. Jak liberecký Petr Kváča, tak vítkovický Aleš Stezka proti nim předvedli exkluzivní výkon.

„Zlepšují se každým rokem, musíme vyladit mířidla. I naši gólmani jsou ale výborní. Musíme jim pomáhat, abychom dávali víc než dva góly na zápas, a pak budeme sbírat body snáz," pochválil Lev v tomto případě finského brankáře Henriho Kiviaha.

Že bitvě proti ostravskému celku vládli právě maskovaní muži, potvrdily nájezdy. Pouze Jakub Lev se prosadil, ve čtvrté sérii mířil přesně do růžku branky. Receptem na úspěch tak byla jednoduchost. „Já nemůžu chodit do nějakých velkých kliček. Radši čekám, kde se najde místo, a vystřelím. Když se to takhle povede, jedině to potěší," dodal autor vítězné trefy.

Další góly může Jakub Lev přidat v neděli na ledě Kladna (16.00).

 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz