Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Hladem po úspěchu a prací jsme si postup zasloužili, říká Marek Zachar

5. 3. 2023

page.Name
Marek Zachar platí v hokejovém světě za velmi rychlého hráče. Svoji rychlost ukázal i při derby, kdy v oslabení na začátku druhé třetiny ujel do úniku a navýšil na 2:0, což se později ukázalo jako rozhodující. „Moc jsem nad tím nepřemýšlel, Roman Will mě zná, tak jsem zkusil zakončení nad lapačku. A jsem rád, že mi to tam padlo,“ je bezprostředně po utkání spokojen vousatý rychlík.

Po závěrečné siréně se na ledě dlouho slavilo. Hráči dokonce vyjeli na led třikrát, aby poděkovali vyprodané ČPP Aréně za fantastickou atmosféru. Logicky tak byla veselá nálada i v kabině. „Trenér nás teď chválil, ale hlavně jsme tam po vyhraném zápase řvali, je to taková naše tradice,“ směje se 24letý útočník.

Lvi tak ukázali, že doma na Dynamo umí. Však z posledních šesti derby na domácím ledě prohráli jenom jednou! Nedělní výhra navíc byla o to speciální, že si Hradec připomínal deset let v extralize a byl nachystán bohatý doprovodný program, včetně návratu ikonického speakra kotle Birkowa. „Nebylo tomu vůbec co vytknout,“ chválí atmosféru Zachar. „Bylo to derby, k tomu navíc speciální zápas a plná hala,“ dodává ve speciálním dresu k desátému výročí, ve kterém celý tým odehrál derby.

Výhrou 3:1 si tak Mountfield zajistil čtvrtfinále. Přitom to po drtivou část ročníku nevypadalo, tým však předvedl šňůru deseti výher v řadě ve druhé polovině ledna, což ho fakticky vyšvihlo do první čtyřky. „Po Novém roce jsme se zvedli, udělali jsme v závěru základní části vítěznou šňůru. Myslím si, že tím hladem po úspěchu a prací jsme si postup zasloužili,“ říká odchovanec libereckého hokeje.

Teď tedy čeká Východočechy dlouhá pauza, která se hodí na doléčení zraněných hráčů. „Máme pár zraněných kluků, takže se můžeme moct dát aspoň do kupy,“ kvituje pauzu český reprezentant. A co může podle něj být cestou k úspěchu ve vyřazovacích bojích? „V týmu je vidět ohromná síla a soudržnost. Myslím si, že to bude v play-off hrát velkou roli,“ má jasno Zachar. Čtvrtfinále hrané tradičně na čtyři vítězné duely zahájí Hradečtí v neděli 19. března na domácím ledě.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz