Sobota

30. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Rozšíření útočných řad. Do Hradce přichází Kanaďan Evan Jasper

13. 6. 2023

page.Name
V polovině června ohlásil hokejový Hradec další posilu do útočných řad. Z německé nejvyšší soutěže míří pod Bílou věž kanadský útočník Evan Jasper, který poslední dvě a půl sezony hrál za Bietigheim. Se 17 brankami byl v právě uplynulém ročníku nejlepším střelcem týmu, pádu do druhé německé ligy ale nezabránil.

Jasper měl o působení v Hradci velký zájem, což potvrzuje na klubovém webu i generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček. „Evan měl velký zájem o působení v Hradci, a tak jsme se rychle dohodli na roční spolupráci s možnou opcí.“

Zároveň také dodává, že mají na kanadského forvarda pozitivní ohlasy. „Máme na Evana perfektní reference, jedná se o gólového hráče, což ostatně potvrdil i během posledních dvou sezon v německé nejvyšší soutěži,“ pokračuje Kmoníček.

Příchod 31letého útočníka kvituje i hlavní kouč Tomáš Martinec. „Hledali jsme charakterového, pracovitého útočníka, který by zapadal do našeho herního systému a zároveň nám pomohl zlepšit produktivitu. A přesně do takové role nám Evan pasuje, navíc jsme na něj dostali i doporučení od finského trenéra, který ho vedl v německém Bietigheimu,“ prozrazuje.

Jasper má za sebou nejvýraznější štaci především na americké univerzitě Sacred Heart, odkud přestoupil z juniorské OJHL v domovské zemi. Za čtyři sezony si vybojoval roli lídra, až se dostal ke kapitánskému céčku.

Sezonu 2016/17 strávil částečně i v Greenvillu, následující ročník zapsal za 64 zápasů 50 kanadských bodů a zkoušel se prosadit v AHL, jenže v Hartfordu odehrál jenom pouhé tři duely.

Proto zvolil evropskou cestu a v dánském Frederikshavenu se vůbec neztratil, v sezoně 2019/20 se ale rozhodnul pro ruskou VHL, konkrétně pak pro čínský Peking, který v této soutěži taktéž figuroval.

Ani tam ale déle než jednu sezonu nevydržel a vrátil se zpět na evropský kontinent. Přes Chamonix se dostal až do Bietigheimu, kterému pomohl v roce 2021 k postupu mezi elitu.

Hned první ročník v DEL zazářil 41 kanadskými body a vysoký standard si udržoval iv uplynulém ročníku, s velkým bodovým odstupem ale skončil bádenský celek poslední a sestoupil do nižší ligy. V Hradci tak od nového ročníku rozšíří zámořskou letku.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Bietigheim Steelers