Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Lvi oznámili dva nové kontrakty. V klubu pokračují Matěj Chalupa a Patrik Miškář

31. 5. 2023

page.Name
Poslední květnový den přišla pro fanoušky hradeckého hokeje poměrně příznivá zpráva. Mountfield totiž oznámil dva nové podpisy, přičemž v obou případech se jedná o hráče, kteří hradecké prostředí znají víc než dobře. Novou smlouvu si vybojoval Matěj Chalupa, který zářil v královéhradeckém dresu zejména mezi roky 2018-2020. Kontrakt také dostal Patrik Miškář, jemuž se extrémně povedlo play-off a díky tomu bude nastupovat v Hradci příští sezonu.

Matěj Chalupa se vrátil do Hradce ke konci sezony 2022/23, kdy předtím vystřídal rovnou tři kluby. Ročník zahájil v Litvínově, kde byl smluvně vázán. Za devět utkání stihl vstřelit jenom jednu branku, stejnou porci utkání pak odehrál v karlovarské Energii, tam zapsal jednu asistenci. Následně putoval na hostování do prvoligové Slavie, kde však nastoupil jenom do tří utkání, zato s bilanci 1+1.

Stabilní domov našel až v Hradci Králové, kde naskočil dohromady do 16 zápasů, čtyřmi góly a dvěma asistencemi se podílel na zisku historického stříbra.

„Matěj projevil zájem v Hradci Králové pokračovat i za cenu nových „startovních“ podmínek, což jsme přivítali a výsledkem je nový roční kontrakt s opcí na další sezonu. Trenéři Matěje dobře znají, chtějí s ním pracovat a dostat ho do formy, díky které dostal smlouvu v NHL. Na druhou stranu bude záležet hlavně na Matějovi, jak tuto šanci využije,“ komentuje nový kontrakt pro dřívějšího mládežnického reprezentanta generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Patrik Miškář je sice odchovancem Lvů, jméno si ale udělal především v první lize, kde zapsal doposud nejvýraznější sezonu 2020/21. V dresu Litoměřic měl dohromady přes bod na utkání, v základní části měl 19 gólů a 28 nahrávek za 34 duelů, v play-off pak dlouho Stadion ve čtvrtfinále trápil Jihlavu, Miškář za 12 utkání měl bilanci 7+10.

Poslední ročník táhl právě jihlavskou Duklu, se kterou ale skončil již ve čtvrtfinále proti Vsetínu. Proto si jej Hradec vytáhl do play-off a byla to trefa do černého. Jeho čtyři góly byly vždy ve vítězných duelech, a právě Miškář měl velký podíl na postupu přes Vítkovice do semifinále.

„Patrik byl obrovským příjemným překvapením v rámci uplynulého play-off. Zcela jasně si řekl o nový extraligový kontrakt, který kromě jiného zahrnuje i roční opci. Věříme, že Patrik naváže na tyto kvalitní výkony a stane se nedílnou součástí základní sestavy. Jsme rádi, že máme možnost opětovně pracovat s dalším hradeckým odchovancem,“ sděluje směrem k Miškářovi Aleš Kmoníček.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz