Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Mountfield hlásí další posilu! Přichází slovenský reprezentační útočník Tamáši

12. 5. 2023

page.Name
Hokejisty extraligového Hradce Králové posílí slovenský reprezentační útočník Alex Tamáši. Pětadvacetiletý hráč, který aktuálně reprezentuje svou zemi na mistrovství světa, přichází na východ Čech z Banské Bystrice. V Hradci podepsal dvouletou smlouvu. Alex Tamáši je po Patriku Bartošákovi, Davidu Šťastném a Tomáši Pavelkovi čtvrtou posilou Mountfieldu HK před nadcházející sezonou.

"Alexe jsme sledovali již minulou sezonu a zaujaly nás jeho výkony v rámci slovenské extraligy, ale především v rámci reprezentace. Je to kvalitní centr, který by nám měl na této pozici nahradit mezeru po odcházejících hráčích. Vidíme v něm perspektivního hráče a očekáváme, že nám pomůže i se zlepšením produktivity," uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Účastník loňského mistrovství světa, který nechybí ve slovenské nominaci i na letošním šampionátu, by měl v Hradci Králové nahradit Jakuba Lva nebo Lukáše Cingela, kteří tým po sezoně opustili

Tamáši doposud působil hlavně v mateřské Banské Bystrici, v aktuální sezoně odehrál včetně play off 52 zápasů s bilancí 14 branek a 16 asistencí. S mateřským klubem získal v letech 2017 a 2018 mistrovský titul, v první sezoně ale do play off vůbec nezasáhl a ve druhé odehrál v nadstavbové části jen dvě utkání.

Po příchodu Alexe Tamášiho má hradecký Mountfield na dnes začínajícím mistrovství světa čtyři zástupce. Společně s Tamášim hájí slovenské barvy také Oliver Okuliar a Mislav Rosandič, kteří přispěli k historickému hradeckého stříbru v nedávno skončené sezoně. Rosandič však pod Bílou věží v příští sezoně pokračovat nebude a nad budoucností Okuliara visí otazník. V Hradci sice má smlouvu i pro příští ročník, zajímají se o něj však kluby ze zámořské NHL. Posledním zástupcem Lvů na MS je francouzský útočník Jordann Perret, který by měl v Hradci pokračovat i v příští sezoně. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: IIHF