Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Chalupa se v Hradci Králové uvedl gólem, do dalšího klubu už nechce

25. 1. 2023

page.Name
Sotva si mohl hokejový útočník Matěj Chalupa představit povedenější návrat do královéhradeckého dresu. Hned v prvním utkání pomohl gólem k vítězství Mountfieldu 3:0 nad Karlovými Vary. Teď doufá, že pod Bílou věží zastaví pád, který jeho kariéru nedlouho po odchodu do zámoří potkal.

Chalupa 29. května 2020 podepsal smlouvu s Chicagem a vydal se bojovat o sen jménem NHL. Na ten ale nedosáhl. Zahrál si jen na farmě, vzápětí se vrátil domů a v probíhající sezoně se ocitl až na hraně extraligy a první ligy. Proto mohl jedině uvítat, když se Hradec Králové při rozsáhlé marodce dohodl s Litvínovem na jeho hostování do konce ročníku.

"S tím, jak se tuhle sezonu trápím, jsem asi vůbec nečekal, že se někdo ozve. Ani tu loňskou to nebylo ono. Jsem jenom rád, že se ozval Hradec a že tady můžu být," řekl čtyřiadvacetiletý útočník po obnovené premiéře v Mountfieldu.

Během jediného měsíce nastoupil už za čtvrtý klub. Vedle Litvínova vystřídal ještě Karlovy Vary a pražskou Slavii. "Procestoval jsem toho hodně a už asi nikam jinam nechci. Chtěl bych zůstat tady. Snad tady budu odvádět to, co jsem odváděl předtím," připomněl někdejší vizitku rychlonohého střelce, která ho dostala až ke zmíněnému kontraktu v NHL.

 

Zápasový dres Východočechů nyní oblékl po jediném tréninku s mužstvem. "Ještě v neděli jsem hrál v Ostravě s Litvínovem, do Hradce jsem se přesunul v pondělí. Možná je ale lepší do toho rovnou skočit, než se nějak rozkoukávat," přemýšlel Chalupa.

První branky se přesto dočkal velmi rychle. V závěru utkání proti Energii zpečetil vítězství Mountfieldu, poté co proměnil přihrávku Jana Eberleho. "Jenom jsem se postavil před bránu a Ebi mi hodil puk. Já jsem si ho přikopl a padlo mi to tam," popsal gól, který mu ve staronovém angažmá může po psychické stránce hodně pomoct. "Určitě mi dodá na sebevědomí, ale důležité jsou hlavně tři body do tabulky," prohlásil Chalupa.

V dalších dnech a týdnech bude chtít předvádět takové výkony, aby si pozici v sestavě udržel i po případném vyprázdnění hradecké marodky. "Musím makat, bojovat o místo. Nemám nic jasného, takže se tady budu snažit udržet. Snad se to odrazí k lepšímu," dodal.

ČTK
Foto: Mountfield HK