Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Hradec mění útočníky s Boleslaví. Místo Kellyho Klímy přichází Jan Eberle

4. 1. 2023

page.Name
Jenom čtyři dny v novém roce trvalo, než došlo k hráčským změnám v A-týmu Mountfieldu HK. Hradeckou kabinu opouští minimálně do konce aktuálního ročníku Kelly Klíma, který míří v rámci trejdu do Mladé Boleslavi. Pod Bílou věž se naopak stěhuje útočník Jan Eberle, naskočit by měl již ve čtvrtek proti Plzni.

Kelly Klíma dorazil na východ Čech před sezonou 2020/21 a během tří let se zapsal fanouškům do paměti jako hráč, který se občas nebojí postavit za tým. Útočník se zkušenostmi z AHL sice v prvním roce svého angažmá na východě Čech naskočil kvůli zranění jenom do 39 utkání základní části, přesto však zapsal osm bodů a v play-off pomohl přejít přes Litvínov v rámci předkola.

Pevné místo v sestavě Hradce si získal povedeným ročníkem 2021/22, kdy měl bilanci 8+11 v základní části, k čemuž přidal ještě jednu branku v prvním čtvrtfinálovém klání proti Mladé Boleslavi.

Právě ta se stane jeho další destinací. Rodákovi z Tampy se totiž v poslední době nedařilo tolik, jak by si přál. Doposud zaznamenal jenom dva kanadské body, a navíc nebyl spokojen se svým herním vytížením, jak prozradil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

„Kelly a jeho agent opakovaně přišli s požadavkem na výměnu, jelikož hráč nebyl dle jejich názoru spokojený se svým vytěžováním. Snažili jsme se této výměně vyhnout, ale v tuto chvíli chceme dát prostor Kellymu k určitému restartu,“ říká Kmoníček.

Hradec v rámci trejdu získal Jana Eberleho, který je zkušený extraligový útočník. V TELH odehrál 672 utkání a je i držitelem mistrovského titulu. Stačilo mu k tomu naskočit v jednom duelu play-off za Litvínov během – pro Severočechy památné – sezony 2014/15. Fanoušci Lvů si jej navíc pamatují i z loňského čtvrtfinále, kdy pomohl třemi góly Boleslavi postoupit mezi poslední čtyřku.

„Honza je zkušený prověřený hráč, na kterého nemáme z loňského play-off vůbec dobré vzpomínky. Je to odolný útočník, jenž má výborný pohyb a je silný v osobních soubojích. Věříme, že nám svými dovednostmi pomůže a přinese do hry potřebný důraz,“ slibuje si od Eberleho hlavní trenér Tomáš Martinec.

Tomáš Kalas
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz