Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Jergl pálí, Hradec stoupá tabulkou: Musíme už vítězit za tři body

9. 1. 2023

page.Name
Když dá Aleš Jergl gól, Hradec Králové zvítězí. Na přelomu roku platí tato rovnice stoprocentně, Jergl totiž skóroval čtyřikrát v pěti duelech a pokaždé potom slavil s týmem vítězství. Třikrát to však bylo jen za dva body - jako naposledy proti Jerglově bývalému týmu z Olomouce.

Tým Mountfieldu vyhrál osm z posledních deseti zápasů. Triumf nad Olomoucí 5:4 v prodloužení však mohl považovat spíš za ztrátu než za zisk, na ledě totiž herně vládl. "Dva body jsou super, ale měli jsme to ubojovat. Myslím, že jsme celý zápas byli lepší a zasloužili bychom si tři body," prohlásil Jergl v rozhovoru s novináři.

Pod Bílou věží se poslední dobou opakuje stejný scénář. Hradečtí na soupeře vlétnou, mají spoustu šancí. Buď je ale nepromění, nebo z hrstky chyb dovolí soupeřům vyrovnat. To přesně umožnili Olomouci, která se dotáhla ze stavu 0:1, 1:3 i 3:4.

"Je to pořád stejné. Bohužel se neponaučíme z některých věcí. Musíme to odstranit a začít vyhrávat už v základní hrací době," přemítal Jergl, jenž se v extralize prosadil proti svému bývalému klubu vůbec poprvé. "Už tam tři sezony nehraju, takže to pro mě není tak emotivní zápas jako na začátku," reagoval Jergl.

Rychlonohý útočník přispěl k úžasnému vysvědčení hradeckých přesilovek. Mountfield dosud nepatřil v početních výhodách k lepším týmům, ale tentokrát v nich skóroval rovnou čtyřikrát.

"Trénujeme to celkem často a jde nám to i na tréninku. Je super, že se nám to tak povedlo. Zase se ukázalo, že přesilovky rozhodují zápasy," pokývl Jergl, jenž využil možnost pěti proti třem. "Bylo to nacvičené," řekl ke své trefě z úhlu po nahrávce Graemea McCormacka.

Poslední přesilovou hru zužitkoval Mountfield v prodloužení. Podruhé v rychlém sledu mu tak vyšel risk s hrou bez gólmana. "Věříme si v tom. Když je nás na ledě o jednoho víc, dokážeme si lépe nahrát. Jsme rádi, že se nám to dvakrát podařilo," odkázal Jergl i na vítězný gól z brněnského ledu.

Východočeši sice nebodují stoprocentně, ale i tak pozvolna stoupají tabulkou. Boj o přímý postup do čtvrtfinále ještě nebalí, právě na čtvrtou Olomouc nyní ztrácí osm bodů. A to ještě při dvou utkáních k dobru.

"Doufejme, že jsme to rozjeli. Sice teď hrajeme zápasy stejně často jako předtím s Ligou mistrů, ale už nemáme to cestování, které nám bralo hodně sil, a dokážeme regenerovat. V úterý nás čeká další zápas a budeme konečně chtít vyhrát za tři body," slíbil Jergl hradeckým příznivcům před domácí bitvou s Libercem.

ČTK