-1°

Těsná prohra v Mladé Boleslavi! Hradec padl v městě automobilů až v prodloužení

14. 1. 2023

page.Name
Hokejisté Mladé Boleslav v 37. kole extraligy při premiéře nového kouče Jiřího Kalouse zdolali Hradec Králové 3:2 v prodloužení. V čase 64:19 o tom rozhodl švédský střelec Tim Söderlund. Bývalý útočník Chicaga Blackhawks tak vystřelil svému týmu veledůležitý bod navíc.

Po první třetině se skóre na výsledkové tabuli neměnilo. Na šance vyrovnaná dvacetiminutovka kýžené koření hokeje nepřinesla. Nejblíže byl po zaváhání mladoboleslavské defenzívy Perret, ale bekhendem minul.

Bruslařský klub se ve druhé třetině ubránil při Beránkově vyloučení a na druhé straně pak měl možnost Přibyl. V čase 32:22 se dočkal vedení Mountfield. Jergl se po chybě v rozehrávce domácích uvolnil mezi kruhy a přihrál Perretovi, jehož zakončení prošlo mezi bruslemi spoluhráče Lalancettea do odkryté branky.

Po necelé minutě se domácí radovali znovu. Obránce Lintuniemi na levém kruhu přelstil Lalancettea a svižnou střelou trefil vzdálenější roh Kiviahovy svatyně. Boleslavští se pak dočkali také přesilové hry, kterou však v branku přetavit nedokázali.

Hned na startu třetí třetiny se snažil strhnout vedení na stranu Bruslařského klubu Söderlund. V 47. minutě však zužitkoval hned po osmi sekundách přesilovku při Přibylově vyloučení Blain a Východočeši podruhé vedli.

O dvě minuty později měl na hokejce vyrovnání Lantoši, ale, ke smůle domácích, trefil pouze tyč. Další velkou šanci měl Najman, který minul odkrytou branku. Domácí se dočkali v 53. minutě při Jerglově trestu, kdy po Lantošiho přihrávce překonal Kiviaha z pravého kruhu Fořt. Rozjásat obratem mohl mladoboleslavské fanoušky Přibyl, avšak osud zápasu si to přál jinak. Šlo se do prodloužení.

V prodloužení využil svých výborných bruslařských dovedností domácí Söderlund a bekhendem rozhodl o vítězství týmu z města automobilů. Sestřih z utkání naleznete zde, via: isport.cz

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Kalous (Mladá Boleslav): "My se samozřejmě seznamujeme za pochodu, protože já jsem byl dnes poprvé na tréninku na rozbruslení. To byla krátká doba. Myslím, že tam byly dobré věci. Samozřejmě tam byly věci, na kterých bude potřeba zapracovat, protože jsme nabízeli soupeři zbytečně šance. Jsou to věci, na kterých se dá pracovat, a určitě se na ně zaměříme. Musím říct, že tým je výborně připravený. Je to věc, na které se dá stavět. V bruslivém hokeji chceme jednoznačně pokračovat. Je výborné, že jsme vyhráli. Hlavně si myslím, že je to pro kluky psychicky vzpruha a impulz do dalších zápasů, protože se v nich teď nedařilo. Každý bod je důležitý v situaci, v které se nacházíme."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Máme na to trošičku smůlu. Podruhé nebo potřetí v sezoně jsme narazili na tým, kde zrovna vyměnili trenéra. Nový úspěšný trenér přenesl tu energii z dvacítek na domácí tým, který hrál velmi dobře. My jsme v zápase dvakrát vedli, ale ani jednou se nám nepovedlo vedení udržet delší dobu a dostat tím domácí trošku pod psychický tlak. Byla to škoda. Myslím, že domácí byli lepší celý zápas. Bodu si vážíme. Zápasy jdou rychle za sebou. I se mi zdálo v prodloužení, že nám trošičku došly síly. Pro nás je to cenný bod."

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Lintuniemi (O. Najman), 53. Fořt (Lantoši, Lintuniemi), 65. Söderlund (Lantoši, Pýcha) - 33. Perret (Jergl), 47. Blain (McCormack, Cingeľ). Rozhodčí: Pražák, Květoň - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3457.

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Hrdinka, Bernad, Štich - Lantoši, Přibyl, Söderlund - Šťastný, Fořt, J. Stránský - Kelly Klíma, O. Najman, Lunter - Dvořáček, Závora, M. Beránek. Trenér: Kalous.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - Lev, Cingeľ, Eberle - Pilař, Kevin Klíma, R. Pavlík - Jergl, Lalancette, Perret - Z. Doležal, Štohanzl, M. Novák. Trenér: T. Martinec.