Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Velká ztráta pro Lvy. Klub po sezoně opustí Lukáš Cingel

30. 1. 2023

page.Name
Mountfield po konci aktuálního ročníku přijde o další ofenzivní pilíř. Jak informoval generální manažer klubu, Aleš Kmoníček, útočník Lukáš Cingel, jemuž končila po této sezoně smlouva, se rozhodl nový kontrakt nepodepsat a posunout se blíže Slovensku. S očekávaným odchodem Jakuba Lva do Plzně tak odejde další elitní hráč Východočechů.

Lukáš Cingel působí od roku 2012 jednoznačně v Česku. První dva roky hrál za pražský Lev a byl tak u jediného úspěchu českého úspěchu v KHL, když v celém týmu 2013/14 vybojoval stříbro. Po zániku klubu byl další tři roky pilířem pražské Sparty, posledních šest ročníků se však natrvalo usadil pod Bílou věží. Nyní je však dle vyjádření Aleše Kmoníčka jasné, že v letní organizaci slovenský útočník opustí.

„Lukáš přemýšlel poměrně dlouho a společně jsme to řešili opravdu mnohokrát, nikoho jsem v kanceláři neměl tak často. Měl více nabídek, a nakonec se po dlouhých letech u nás v Hradci rozhodl změnit působiště,“ odpověděl Kmoníček ve fanouškovském dotazu.

„Je potřeba říct, že jsme Lukášovi nakonec splnili jeho původní podmínky, ale této nabídky jsme konkurovat nemohli. Navíc chápu i jeho další rodinné argumenty,“ dodal zároveň generální manažer klubu.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK