Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Nejmladší extraligový střelec? Neskutečný zážitek, říká Novotný

7. 10. 2023

page.Name
Ve středu trénink s A-týmem, v pátek první gól v hradeckém dresu mezi dospělými! Teprve patnáctiletý Adam Novotný si snad lepší start v extralize ani přát nemohl. Jeho gól zařídil snížení proti Kladnu na 1:2 a nastartoval tím tak honbu za body, kterou nakonec Lvi zvládli vítězně. Novotný se navíc stal nejmladším extraligovým střelcem, když překonal letitý rekord Rostislava Olesze. „Chci moc poděkovat klukům, jak mě vzali mezi sebe,“ říká věkem ještě dorostenecký forvard.

Často se stává, že někteří hráči z mládežnických kategorií mají při své premiéře mezi dospělými trému. Tohle však není případ hradeckého forvarda. „Neměl jsem takovou trému, za což jsem byl rád. S prvním střídáním to spadne a pak už si jen užíváte zápas. Jsem rád, že jsem mohl i takhle hezky pomoci,“ neskrývá svoje nadšení Novotný.

Svým gólem na začátku 27. minuty navíc prolomil střelecké mlčení Mountfieldu. „Matěj Chalupa to nahodil před bránu, já jsem z otočky vystřelil. Puk se odrazil od betonu a měl jsem prázdnou bránu, což byla už snadná práce,“ popisuje svoji trefu.

Po výhře 4:3 v prodloužení si navíc mohl užít i děkovačku s fanoušky, stejně tak posléze dostal v kabině puk za první branku v seniorské kategorii. „Děkovačka byla moje první v životě, užil jsem si jí a chtěl bych poděkovat fanouškům. Matěj Chalupa mi navíc schoval puk a určitě půjde na poličku, ještě ale musím s mamkou vymyslet nějaké čestné místo,“ směje se lídr kanadského bodování juniorské extraligy.

Oproti nejvyšší soutěži v juniorech je však znát velký rozdíl, což Novotný připouští. „Silově to je neskutečný rozdíl, tady jsou hráči vyspělí… Myslím si, že rychlost se nedá moc srovnávat, protože dospělý hokej je opravdu na jiném levelu. Jsem rád, že jsem mohl nakouknout a zahrát si,“ říká s velkou pokorou.

Ta mu navíc zůstává i nadále. „Nejmladší střelec extraligy zní samozřejmě krásně, ale nemyslím si hned po gólu, že jsem nějaký mistr světa. Mám takovou povahu,“ povídá skromně. Navíc poděkoval i rodičům, kteří se přijeli do středních Čech podívat. „Přijeli se podívat i se ségrou a podpořit mě, za což jsem vděčný.“ Roste v Hradci další český supertalent?

 

Tomáš Kalas, mountfieldhk.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: mountfieldhk.cz