Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Rozlučka s turnajem vítězně. Hradec porazil Ambri-Piottu a veze druhé místo

27. 8. 2023

page.Name
Na třetí pokus to už Hradečtí zvládli. V Sursee je čekal poslední duel s Ambri-Piottou, vítězem loňského Spengler Cupu. Východočeši měli duel většinově pod kontrolou a důkazem je hladká výhra 5:1. První gól v hradeckém dresu - poněkud kuriózní - zapsal obránce Ralfs Freibergs a i díky jeho příspěvku si Lvi z turnaje odvezli domů druhé místo.

Poslední duel na Lehner Cupu zahájil lépe švýcarský celek. Narážel však na skvělý výkon Henriho Kiviaha, který působil v brance velmi jistě. Navíc hradecké barvy podržel v 15. minutě, kdy jel proti němu sám na branku Bürgler, s blafákem ale neuspěl.

Krátce nato se skóre měnilo, a že to byla poměrně kuriózní trefa! Ambri prohrálo úvodní přesilovkové buly a Ralfs Freibergs ihned vyhazoval kotouč na branku. Pro Conze to měl být rutinní zákrok, domácí gólman ale hrubě chyboval a puk mu projel až za čáru!

Živelný duel pokračoval i ve druhé třetině. Ambri-Piotta se dostala ke slovu zejména v přesilové hře a nadvakrát mohl srovnat Diego Kostner, v obou případech však selhal. Conzovi na druhé straně naopak pomohla branková konstrukce proti ostré střele Filipa Pavlíka.

Lvi šli do trháku na začátku 32. minuty. Využili přesilovou hru poté, co Jergl přihrál na pravý kruh pro Tomáše Pavelku, který z první Conze propálil. Stav 2:0 však do konce druhé třetiny nevydržel.

Nejprve Ambri srovnalo, když v zápase velmi aktivní Dario Bürgler dorazil střelu Kneubühlera, jenže o 38 sekund později šikovně tečoval Perretovu střílenou nahrávku David Šťastný a bylo to 3:1 pro Hradec.

Ve třetí třetině už Hradec vývoj duelu zkušeně kontroloval. Ambri nikam nepouštěl, naopak dokázal ještě vstřelit dva góly. Ten čtvrtý navíc padnul v oslabení. Jan Eberle se v polovině 55. minuty nadvakrát dostal k puku po vyhraném Miškářově buly a překonal Conze.

Poslední gól na turnaji pak obstaral v čase 57:20 Christopher Lalancette a výhrou 5:1 si zajistili Hradečtí druhé místo. Všechny týmy totiž měly shodnou bilanci jedné výhry a prohry, s první Luleou pak měli Lvi i stejný rozdíl ve skóre. Od triumfu je tak dělila jenom nedisciplinovanost, neboť rozhodl menší počet trestů.

Lehner Cup - neděle 27. srpna, Sursee (SUI)

Hockey Club Ambrì-Piotta vs. Mountfield HK 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 16:27 Freibergs (Miškář), 31:04 Pavelka (Jergl, Blain), 39:08 Šťastný (Perret, Lalancette), 54:26 Eberle, 57:20 Lalancette (Šťastný) – 38:30 Bürgler (Dauphin, Kneubuehler). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2.

Sestavy:

Ambri-Piotta: Conz – Terraneo, Virtanen, Pezzullo, Heed, Dotti, Fohrler, Albis, Wüthrich – Eggenberger, Špaček, Zwerger – De Luca, Landry, Brüschweiler – Kneubuehler, Dauphin, Bürgler – Douay, Kostner, Grassi – Hofer.

Mountfield HK: Kiviaho – Kalina, Blain, Pavelka, F. Pavlík, Marcel, Freibergs, Gaspar, Piegl – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okuliar, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Šťastný – Zachar, Moravec, Smoleňák – Pilař.

Tomáš Kalas, mountfieldhk.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz