Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Netrefovali bránu, trefovali mě, smál se Kiviaho po páté nule v sezoně

6. 2. 2023

page.Name
Hokejový brankář Henri Kiviaho se pátým čistým kontem v sezoně podepsal pod výhru Hradce Králové nad Brnem 1:0. Osmadvacetiletému gólmanovi, jenž s Východočechy nedávno podepsal smlouvu i na příští sezonu, k další nule stačilo 17 zákroků. Zlikvidoval ale řadu velkých šancí Komety, zejména ve druhé třetině.

"Netrefovali bránu, trefovali mě," usmál se Kiviaho při hodnocení vlastních zákroků. I toho klíčového proti Tomáši Vincourovi v přečíslení na konci druhé části. "Jen nastřelil mou hokejku. Cítil jsem se dobře, ale celkově jsme odehráli dobrý zápas do obrany," liboval finský gólman.

Odměnou bylo Mountfieldu už páté vítězství v řadě. "Nedokážu říct, čím přesně to je, že teď vyhráváme. Předvádíme povedené výkony a nesbíráme moc trestů. To byl i hlavní důvod, proč jsme porazili Kometu," narazil brankář na skutečnost, že právě Brňané mají nejlepší přesilové hry v extralize.

Hradec Králové se díky sérii výher drží stále ve hře o umístění v první čtyřce základní části, které by mu zaručilo účast ve čtvrtfinále play off. Na čtvrtý Třinec ztrácí čtyři body. "Abych řekl pravdu, já se nikdy nedívám na tabulku. Jdu do každého zápasu stejně. Prostě chceme vítězit a na konci uvidíme, na co to bude stačit," řekl Kiviaho.

Právě Oceláře vyzve východočeský celek hned dvakrát po nadcházející reprezentační přestávce. Nejprve v pondělí na domácím ledě v dohrávce 8. kola, poté se v pátek představí na ledě úřadujícího šampiona. "Jsme rádi, že si můžeme odpočinout, ale já osobně únavu necítím," řekl Kiviaho.

Hradecká brankářská jednička dostala před vrcholem základní části nového parťáka. Jana Růžičku, který odešel do Pardubic, nahradil Matěj Machovský. "To už je hokejový život. S Matějem jsme se doteď neznali," přiblížil Kiviaho, jenž zároveň podepsal s klubem novou smlouvu. "Důvodem byli fanoušci. Nic jiného bych nezmínil, jenom fanoušky," dodal.

ČTK
Foto: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz