Sobota

25. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Tvorba kádru na další sezonu pokračuje. Lvi si pojistili zkušené hráče

23. 2. 2023

page.Name
Jenom den před víkendovým programem oznámil hradecký Mountfield další hráče, se kterými se dohodl na nové smlouvě. Další dva roky přidá v dresu Lvů oblíbený kapitán Radek Smoleňák, na stejné období byl podepsán i kontrakt s Janem Eberlem, který přišel pod Bílou věž na začátku roku jako výměna za Kellyho Klímu.

Radek Smoleňák patří mezi hradecké stálice a poprvé naskočil v dresu východočeského celku na konci roku 2017. Vyjma krátké štace ve švýcarském Rapperswilu v klubu zůstal bez přestávky, od sezony 2019/20 je navíc kapitánem. V letošním ročníku kvůli dlouhému zranění zapsal jenom 22 startů s bilancí sedmi branek a dvou asistencí.

„Radek je již šest let nedílnou součástí našeho klubu a také kapitán, který je důležitý v kabině jako jedna z vůdčích osobností. Měl obrovský zájem pokračovat a musím říct, že po určité době jsme došli ke vzájemné dohodě, která vyústila v podpis nové smlouvy. Ta je postavena velmi motivačně a vyhovuje oběma stranám,“ komentuje spokojeně pro klubový web generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Druhým podepsaným hráčem na dvě sezony je Jan Eberle, který dorazil do východočeské metropole z Mladé Boleslavi na začátku ledna, a to v rámci trejdu za Kellyho Klímu. V paměti utkvěl fanouškům Hradce zejména během loňského osudového čtvrtfinále, ve kterém celkově třikrát skóroval. U Lvů se mu po trejdu nadmíru daří, za 16 utkání má bilanci 3+6, nejen fanoušky je ale ceněn za bojovný a důrazný styl hokeje.

„Honza je pro nás v rámci dosavadního působení v našem klubu velmi příjemné překvapení. Patří mezi největší bojovníky a hráče, kteří odvádějí v každém zápase naprosté maximum, navíc perfektně zapadl do kabiny. Proto jsme velmi rychle začali jednat o jeho dalším působení a výsledkem je nová dvouletá smlouva,“ prozrazuje pro klubový web Aleš Kmoníček.

Tomáš Kalas, mountfieldhk.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček | mountfieldhk.cz